Procura

Як ставляться до спізнень німці

Як ставляться до спізнень німці

Як ставляться до спізнень німці

ОПІКУНЦІ: БУДЬ В КУРСІ

Усім відомі німецька точність та пунктуальність. Німці люблять, коли події в їхньому житті відбуваються за планом. І це повинні враховувати опікунки, які їдуть на роботу в Німеччину.

   5 хвилин запізнення мало не вартували диплома студентці

П’ять хвилин запізнення мало не вартували диплома студентці юридичного факультету університету в Лейпцігу. Дівчина вчасно приїхала на іспит, але запізнилася на п’ять хвилин на другу частину після короткої паузи. Екзаменаційна комісія не зарахувала результати – і студентка провалила іспит.

   У двох судах, де вона намагалася оскаржити рішення екзаменаторів, позов не задовольнили. І тільки у вищій інстанції –  Федеральному адміністративному суді – закон став на захист дівчини.

  Спізнюватися на іспити, як втім, і на лекції,  в німецьких вишах не варто: викладачі люблять пунктуальність. У навчальному розкладі в німецьких  вузах поряд із назвою лекцій і семінарів вказано, коли   вони починаються.

  При цьому використовують абревіатуру. Наприклад, якщо початок о 8: 00 c.t. (лат. “cum tempore” – «з часом»), то до цього часу можна додавати ще 15 хвилин.

  Якщо стоїть скорочення «s.t»  – значить, лекція відбудеться рівно в зазначену годину (від лат. «sine tempore» – «точно, без запізнень»).

За систематичні запізнення можна позбутися роботи

  Дослідження показують, що кожен десятий співробітник німецької компанії спізнюється на роботу хоча б раз на місяць. Головні причини запізнень досить банальні: пробки або інші проблеми з громадським транспортом, пізній підйом, погодні умови і необхідність вести дітей в школу вранці. Чверть компаній, підкреслюють автори одного з досліджень, вже встигли звільнити як мінімум одного недбалого колегу за несвоєчасні появи в офісі. Чи не занадто строгий підхід?

   Якщо вірити юристам, звільнити працівника можна лише тоді, коли запізнення відбуваються регулярно з вини самого співробітника. Крім того,  компанія зобов’язана письмово або усно попередити винного про перспективу звільнення в разі повторного порушення дисципліни.

  – Наприклад, якщо співробітник постійно спізнюється в офіс через пробку, яка щодня зустрічається на цьому відрізку шляху, його обов’язок – раніше виїжджати на роботу, – пояснює в інтерв’ю DW адвокат з Дюссельдорфа Олена Смелова. – Якщо ж пробка утворилася через аварію, провини працівника у спізненні немає.

  Проте страйк громадського транспорту, про який було оголошено заздалегідь, не може бути виправданням. Згідно із законом, співробітник повинен вжити всіх заходів самостійно, щоб прийти на роботу вчасно. За запізнення він може отримати догану.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: 

10 ПОРАД ОПІКУНЦІ: ЯК ПРОВЕСТИ ЦІКАВО ВІЛЬНИЙ ЧАС З ПІДОПІЧНИМ

ЧИ МОЖНА БРАТИ ОПІКУНЦІ НА РОБОТУ В НІМЕЧЧИНУ  СВОЮ ДИТИНУ

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ 

#роботавНімеччині #работавГермании #Procura #опозданияГермания

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.