Procura

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО РОБОТИ ОПІКУНКОЮ

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО РОБОТИ ОПІКУНКОЮ

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО РОБОТИ ОПІКУНКОЮ

Важливе значення для вас як опікунки має налагодження хороших стосунків із німецькогю родиною, в якій ви працюватимете. 
Тому перед від’їздом до Німеччини підготуйте коротку розповідь про себе німецькою мовою. Напишіть на папері: 

  • Ваше ім’я;
  • Звідки Ви;
  • Хто за професією;
  • Чи маєте досвід догляду за людьми похилого віку;
  • Інформацію про Вашу родину.

Це додасть вам впевненості в тому, що при першому спілкуванні з німецькою родиною, розповідаючи про себе,  ви нічого не забудете і справите гарне враження. 
Можна також  написати німецькою запитання, які б ви хотіли поставити  родині вашого підопічного.
При спілкуванні з німецькою родиною важливе не тільки знання мови, а й приязне ставлення до співбесідника, повага до нього та щира усмішка. 
Перед від’їздом  варто ознайомитися з тамтешньою кухнею. Адже приготування їжі для багатьох із вас буде входити до ваших професійних обов’язків.

Перший робочий день

Якщо в німецькій родині до вас працювала опікуном інша жінка, ви змінюєте її, маючи змогу поспілкуватися протягом 2-3 годин. Використайте таку можливість для  отримання корисної інформації, завдяки якій ви швидше освоїтеся на новому місці.
Поцікавтеся у вашої попередниці про стан здоров’я підопічного, його звички, інтереси, традиції родини, кулінарні вподобання. Опікунка може вам розповісти, в яких магазинах скуплятися, де знаходяться лікарня, аптека, банк, пошта, де можна провести вільний час.
Зазвичай будь – яка нова робота –  стрес, який може призвести до конфліктів. Причому в стресовій ситуації перебуваєте не тільки ви, а й  німецька родина. Потрібен час, щоб знайти взаєморозуміння.  Щоб уникнути напружених стосунків,  не заявляйте «з порогу» про свої потреби і права. Пам’ятайте: ваша робота – проявити увагу і турботу до людей похилого віку.
Не робіть ніяких висновків протягом першого тижня роботи – це час для адаптації. Коли ви познайомитеся з родиною ближче, всі організаційні моменти можна буде вирішити під час дружньої розмови.

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.