Procura

Як німців привчили до чистоти

Як німців привчили до чистоти

Як німців привчили до чистоти

Історичний факт

Чи відомо вам, що німців  примусово привчали підтримувати чистоту ? Тривалий час німці викидали сміття, попіл, дoхлих домашніх тварин, кiстки, виливали пoмиї з кухні просто за паркан  або куди доведеться. Як результат – мали антисанітарію, хвoроби і загиджені до неможливості села й міста.

У XV столітті цей смoрід дістав графа Вюртембергського. Він почав видавати укази про те,  що гній і лaйно, яке виробляють скотина і люди, треба вивозити за околицю населених пунктів, причому тільки вночі.

Укази, звичайно, проігнорували, оскільки перевіряти їх виконання було нереально. А поліцію до кожного сараю ставити було дорого, та й хабарі  для служителів закону скасувати було складно.

Тоді граф видав новий указ, в результаті якого в містах різко стало чисто.

Суть документа зводилася до наступного: якщо ви помітили, що ваш сусід кілька тижнів не прибирає сміття і не донесли на нього, то покараний буде не тільки ВІН, а й ВИ.

А якщо ви донесли, то у вас є право на частину його землі. В результаті щосуботи всі демонстративно і ретельно прибирали сміття перед своїм двором,  побоюючись доносів і сусідських підступів.

З одного боку можна розглядати такі методи як державний примус до наклепів і насuльства над свободою особистості. З іншого боку, люди дуже швидко навели в своїх селах і містах ідеальний порядок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

РОБОТА ОПІКУНКОЮ У НІМЕЧЧИНІ: ЯК СПЛАНУВАТИ РОБОЧИЙ ДЕНЬ?

РОБОТА ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ: ЩО ТАКЕ РОЛАТОР?

СПОГАДИ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

#сиделка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.