Procura

Як допомогти літнім людям подолати самотність

Як допомогти літнім людям подолати самотність

Як допомогти літнім людям подолати самотність

Робота опікунки потребує спеціальних  навичок та знань. Зокрема, про психологічні особливості  людей похилого віку, однією з яких є відчуття самотності. Тож хороша опікунка має знати, як допомогти підопічному подолати це відчуття. 

Чому літні відчувають себе самотніми?

Існує кілька причин. Це недостатність спілкування, неувага з боку близьких, неможливість вести звичний спосіб життя.

 Літнім людям складно знайти порозуміння з дітьми і внуками, важко орієнтуватися в їхніх інтересах. А друзів-ровесників стає все менше і менше, стареньким немає з ким поділитися своїми почуттями.

     Крім того, літнім людям важко адаптуватися до чогось нового. У багатьох із них виникає небажання розвиватися, мотивація така: «А навіщо мені це треба? Життя практично прожите!»

     Багато людей асоціюють старість із неміччю, й іноді настільки сильно, що самі починають відчувати себе немічними. Все це ускладнюється хворобами — літня людина починає занурюватися в них, відвідувати лікаря, вишукуючи нові хвороби. Як результат – затяжна депресія і страх за своє життя.

Як  допомогти підопічному подолати самотність?

✅ не дозволяти літній людині замикатися в собі. Але разом із тим не варто нав’язувати своє спілкування, якщо на даний момент людина цього не хоче;

✅ знайти для літньої людини яке-небудь цікаве заняття, підтримувати її інтерес до хобі, якщо таке є;

✅ важливо, щоб літні люди побільше гуляли на свіжому повітрі, – сидіння в чотирьох стінах навряд чи додасть позитивних емоцій.

      Опікунці важливо зрозуміти, чого потребують люди похилого віку, що вони відчувають, яка допомога їм потрібна (можливо, спілкування,  щоб було з ким обговорити свої проблеми, розуміння).  І, звичайно ж, треба терпляче ставитись до постійних скарг, особливо  хворих людей.

 Проявіть до підопічного  щиру увагу, турботу, – і атмосфера ваших стосунків стане набагато теплішою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.