Procura

ВТРАТА ВАГИ ПІДОПІЧНОГО: ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ.

ВТРАТА ВАГИ ПІДОПІЧНОГО: ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ.

ВТРАТА ВАГИ ПІДОПІЧНОГО: ПРИЧИНИ І НАСЛІДКИ.

Втрата ваги у людей похилого віку (особливо якщо їхнє схуднення несплановане) може бути не тільки шкідливою, але й свідчити про проблеми у їхньому здоров’ї. Це потрібно знати опікунці, яка перебуває поряд з підопічним тривалий час і першою може помітити зміни, що відбуваються з літньою людиною.

НЕБЕЗПЕКИ НЕНАВМИСНОЇ ВТРАТИ ВАГИ.

Мимовільна втрата ваги – досить тривожна ознака для людей у віці. З одного боку, деяким огрядним бабусям і дідусям було б корисно скинути декілька кілограмів, щоб знизити навантаження на суглоби й серцево-судинну систему. Однак в таких ситуаціях схуднення має бути контрольованим, щоб позбавлятися від самого тільки жиру, а не від цінної м’язової маси.

Важливо, щоб занадто швидкі зміни в організмі не приводили до негативних побічних явищ. Адже схуднення часто призводить до порушень функції імунної системи, через що підопічний може частіше хворіти і повільніше відновлюватися після інфекційних та інших захворювань. Через зменшення ваги і погіршення загального самопочуття частіше відчуває втому, змушений відмовлятися від звичних занять і навіть спілкування. А ще стає більш схильний до падінь і травм, які особливо небезпечні в похилому віці.

ПРИЧИНИ, ЧОМУ ЛЮДИ ПОХИЛОГО ВІКУ ХУДНУТЬ

ХВОРОБИ

Деменція (може погіршитися  здатність пережовувати їжу)  
Розлади травної системи (коли погіршується засвоєння поживних речовин і знижується апетит).

Рак (онкологічні захворювання впливають на апетит і засвоюваність їжі).

Розлади ендокринної системи (захворювання щитовидної залози, діабет і інші гормональні порушення впливають на обмін речовин, травлення) 

ПСИХІЧНІ Й ПСИХОЛОГІЧНІ ПРИЧИНИ.

Депресія (втрата апетиту може бути викликана ізоляцією,  переживанням горя).

Тривога 

СОЦІАЛЬНІ ПРИЧИНИ.

Економність.

Проблеми з грошима можуть серйозно перешкоджати повноцінному харчуванню. Опікунка має враховувати особливість стареньких німців до підвищеної економності і навчитися купувати корисні продукти, вкладаючись у певний бюджет.

Самотність і соціальна ізоляція.

Чим більше часу людина проводить на самоті, тим простіше їй втратити звичку їсти регулярно, в один і той же час, і навіть втратити інтерес до їжі взагалі. Для опікунки важливо стежити за графіком харчування, підбадьорювати стареньких під час прийому їжі.

Труднощі фізичного характеру при прийомі їжі.

Якщо зубні протези погано підігнані або не тримаються в роті, то їсти з ними дуже важко або навіть неможливо. Подібні проблеми перетворюють прийом їжі в хворобливе заняття.

Порушення смаку або нудота.

Зміна смакових відчуттів і напади нудоти можуть бути побічними ефектами ліків або звичайними симптомами старіння. У будь-якому випадку ці стани зменшують апетит, бажання і здатність приймати їжу.

Як опікунка може допомогти  

Все залежить від конкретної причини ненавмисної втрати ваги. Найперше, треба повідомити про це рідним підопічного. Вони вирішать, – можливо,  треба звернутися до лікаря (зокрема,  стоматолога) чи психолога, чи внести корективи в звичний спосіб життя підопічного. 
Кращий спосіб поліпшити ситуацію з харчуванням підопічного – сідати за стіл разом з ним, щоб просто скласти компанію і створити сприятливу психологічну атмосферу під час сніданку чи обіду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

РОБОТА ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ: ЩО ТАКЕ РОЛАТОР

ВІКОВІ ЗМІНИ: ПЕРЕОХОЛОДИТИСЯ МОЖНА Й ПРИ ПЛЮСОВІЙ ТЕМПЕРАТУРІ

АЙНТОПФ

#сиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.