Procura

ВОДА Й ВІК ЛЮДИНИ: ЧИ Є ЗВ’ЯЗОК?

ВОДА Й ВІК ЛЮДИНИ: ЧИ Є ЗВ’ЯЗОК?

ВОДА Й ВІК ЛЮДИНИ: ЧИ Є ЗВ’ЯЗОК?

У роботі опікунки відомий вислів про горезвісну склянку води в старості набуває і переносного, і прямого значення. Адже опікунка – та людина, яка має не лише скрасити старість підопічного, але й подбати про нього  в усьому, в тому числі і в  дотриманні норми споживання води.

 З ЧАСОМ ЛЮДИНА “УСИХАЄ”

Вода є запорукою здоров’я, хорошого самопочуття і гарного вигляду людини в будь – якому віці, а особливо в літньому. Кількість споживаної  рідини має дорівнювати кількості тіє, що виводиться з організму. Йдеться про  природну питну воду, а не солодку газовану  або, що ще гірше, слабоалкогольні напої.

Існує взаємозв’язок між віком і кількістю рідини в людському організмі. Коли ми старішаємо,  вміст в організмі води поступово скорочується. Можна сказати, що з роками людина в прямому сенсі слова «усихає». Так, наприклад, людський ембріон на 97% складається з рідини, а ось вже доросла людина середнього віку – на 60%. 

Також у літньої людини знижується швидкість повного оновлення води в організмі, і відбувається цей процес більш ніж за 50 діб.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ЗНЕВОДНЕННЯ

Літнім людям важливо дотримуватися правильного питного режиму.  І стежити за цим повинна опікунка. 

Зневоднення загрожує літнім людям гіпертонією, вегето-судинними порушеннями, а потім набряками органів і навіть втратою свідомості. Справа в тому, що при нестачі рідини обсяг крові різко знижується, вона стає густою, що призводить до звуження периферичних судин і капілярів. Якщо молодий організм може витримати без поповнення запасів рідини від 3-5 діб, то для літньої людини 36 годин – швидше за все, стануть критичними.

НАДЛИШОК ВОДИ ? ОСТЕРІГАЙТЕСЯ ЦЬОГО

Інша крайність – надлишок води в організмі. Це також негативно впливає на його роботу. Адже відбувається колосальне навантаження на нирки,  збої в роботі травної системи. Також зростає стомлюваність, вироблення сечі і потовиділення (тобто всіх систем, що можуть позбутися надлишків рідини в організмі).

А в поважному віці при неправильному дотриманні балансу води в організмі  ризик серйозних наслідків зростає багаторазово. Тому опікункам потрібно стежити за тим, скільки води споживають підопічні похилого віку. Для них її   кількість  (за даними ВООЗ) повинна бути в середньому приблизно  півтора літра на добу. Для людей із зайвою вагою ця цифра збільшується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ОПІКУНЦІ: 9 ПРАВИЛ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ ПОХИЛОГО ВІКУ

НІМЕЦЬКИЙ ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ (APFELKUCHEN MIT MANDELN)

ЯК ПРАЦЮВАТИ Й НЕ “ЗГОРІТИ” НА РОБОТІ?

#сиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.