Procura

ВІКОВІ ЗМІНИ: СИДІТИ ЧИ РУХАТИСЯ (ч1)

ВІКОВІ ЗМІНИ: СИДІТИ ЧИ РУХАТИСЯ (ч1)

ВІКОВІ ЗМІНИ: СИДІТИ ЧИ РУХАТИСЯ (ч1)

Із віком у людей поступово починає змінюватися їхній фізичний та психологічний стан. Зокрема, погіршуються самопочуття та здоров’я. Для того, щоб допомогти такій людині впоратися з наступаючими змінами, опікунці необхідно розуміти, що ж відбувається зі старіючим організмом.

На цю тему ми підготували кілька публікацій.

                                                                                                                                                        Кістки та м’язи

Чому літні люди втрачають активність

Відколи людина починає старіти, у неї поступово зменшується загальна кількість кісткової тканини. Стають тоншими суглобові хрящі, в тому числі міжхребцеві диски. Це може призвести до болів, зміни постави, викривлення хребта.
Коли літні люди починають рухатися, їм часто можуть дошкуляти сильні болі в хребті, кульшових, колінних, плечових суглобах. Через такі неприємні відчуття  люди похилого віку стають менш активні, впадають в  депресію, у них виникає бажання весь час сидіти чи лежати.

Частішають переломи

Внаслідок остеопорозу – розрідження кісткової тканини – кістки стають крихкими й легко ламаються навіть при незначних ударах. Крім остепорозу причинами частих переломів можуть бути втрата м’язової маси в результаті схуднення, а також патологія суглобів.

Що допоможе зберегти м’язи

Щодо м’язів, то кількість м’язової тканини також зменшується.  Через це ослаблюються активність та працездатність. Людина швидко втомлюється, тому не може займатися звичними справами, доводити до кінця розпочату роботу.
 
Щоб не втрачати м’язи,  потрібно робити фізичні вправи. Більше того, вони сприяють наростанню сили навіть у дуже літніх людей, збільшення їх рухової активності. Відомо, що після наполегливих занять фізкультурою протягом 1-2 місяців багато людей похилого віку відмовлялися від тростин та ролаторів.
 

Не квапте літніх людей

У людей похилого віку хода  робиться повільною, нестійкою, з коротким кроком – човгаюча. Літня людина повертається повільно, незграбно, з різною швидкістю в різних відділах тіла. Такі порушення ходи часто призводять до падінь, а падіння – до переломів кісток. Тому при ходьбі повинна бути хороша опора у вигляді міцної палиці, ходунків, поручнів уздовж стін чи інше.
 
Не слід квапити літніх людей, примушувати їх до швидкої ходьби, змушувати нервувати з приводу можливого запізнення куди-небудь. На думку вчених, 2/3 падінь літніх людей можна було запобігти!
 

Залишити коментар

*Ваш e-mail не буде публікуватися на сайті

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.