Procura

ВІКОВІ ЗМІНИ: ВСТАВАТИ ШВИДКО НЕБЕЗПЕЧНО

ВІКОВІ ЗМІНИ: ВСТАВАТИ ШВИДКО НЕБЕЗПЕЧНО

ВІКОВІ ЗМІНИ: ВСТАВАТИ ШВИДКО НЕБЕЗПЕЧНО

Продовжуємо серію публікацій про вікові зміни організму. Цього разу розповімо, що відбувається із серцем та судинами стріючого організму. Знання цього допоможе опікунці в роботі.

Не спонукайте літніх робити щось швидко

З віком погіршується робота серця. Воно при фізичних навантаженнхя все гірше насичує організм кров’ю та киснем.  Через це людина швидко втомлюється. Опікунка повинна розуміти, що при роботі з підопічними потрібно організовувати для них періоди перепочинку, навіть якщо вони цього не просять.

Їхній організм погано налаштовується на фізичну активність і повільно відновлюється після неї. Тому не можна людей похилого віку спонукати швидко щось зробити, наприклад, відразу швидко піти або почати швидко одягатися. Якщо Ви не відчуваєте втоми, – це не означає, що встигла відпочити літня людина, яка разом з Вами виконувала якусь роботу.

 

Чому для літніх небезпечно різко вставати

Крім того, в результаті зменшення еластичності кровоносних судин при фізичній роботі різко підвищується артеріальний тиск. Важливо пам’ятати, що у літніх людей при раптових ситуаціях, (наприклад, переляку, стресі) артеріальний тиск може різко піднятися або, навпаки, різко впасти. Таке трапляється, скажімо, при швидкому переході з горизонтального положення у вертикальне. Особливо часто це буває у хворих, які отримують препарати для зниження артеріального тиску, сечогінні та ін.

Перепади тиску можуть призвести навіть до втрати свідомості, а це, своєю чергою, –  до падіння з ліжка або з крісла, особливо, якщо воно глибоке. Якщо є можливість, краще допомогти підопічному піднятися. Робити це треба повільно, поетапно, щоб серце і судини змогли компенсувати зміну положення.

 

 Допоможе «велосипед»

Якщо літня людина змушена багато часу проводити сидячи або стоячи, у неї набрякають ноги, спостерігається варикозне розширення вен.

В такому випадку за призначенням лікаря використовують еластичні бинти або панчохи. Рекомендують також періодично (5-10 хв кожні 2-3 год) лягати і піднімати ноги так, щоб вони були вище тулуба. При цьому добре робити рухи, що нагадують крутіння педалей велосипеда.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ОПІКУНЦІ: 9 ПРАВИЛ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ ПОХИЛОГО ВІКУ 

Залишити коментар

*Ваш e-mail не буде публікуватися на сайті

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.