Procura

Целле – місто фахверкових будинків

Целле – місто фахверкових будинків

Целле – місто фахверкових будинків

У нижньосаксонському місті Целле фахверкові будинки шикуються вздовж вулиць наче перли, зібрані в намисто. Тут близько 500 відреставрованих будівель 16-18 століть. Їх ретельно охороняють як пам’ятки архітектури.

Основна визначна пам’ятка Целле – замок, заснований у 1292 році, в той час він був фортецею. У 14 столітті колишня фортеця стала резиденцією князя. Після реформ герцога Ернста Проповідуючого у 1530 році замок перебудували. Під час правління герцога Георга Вільгельма (1665-1705) та його дружини Елеонори де Ольбройзе замок зазнав значної перебудови й до сьогоднішнього дня постає перед відвідувачами у стилі бароко.

Ще одне відома будівля — міська церква з білою вежею, де двічі на день грає трубач. Ця стародавня традиція  перетворилася в розвагу для туристів.

В дуже старих будинках є вихід у двір, де раніше фермери могли зберігати свій врожай.

Окрім того, в Целле знаходиться інститут бджільництва Німеччини, який проводить наукові дослідження з питань бджіл, а також Державний кінний завод, де було виведено всесвітньо відому ганноверську породу коней.

Найрозкішніший фахверковий будинок – це прикрашений міфічними істотами дім Гоппенерів, збудований 1532 року. 

Всього у Німеччині налічують більше двох мільйонів фахверкових будинків.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Фахверк (нім. Fachwerk — «каркасна споруда») або покліття – каркас огороджувальної конструкції (переважно стіни) будинку, утворений  з горизонтальних та вертикальних  елементів та розкосів. Простір між елементами фахверку заповнюють цеглою, каменем або іншим матеріалом.

Фахверк, передаючи навантаження на основний каркас споруди, дає змогу полегшувати конструкцію стін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ОПІКУНЦІ: 9 ПРАВИЛ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ ПОХИЛОГО ВІКУ

НАЙЧАСТІШІ ЗАПИТАННЯ

ЯК НІМЦІВ ПРИВЧИЛИ ДО ЧИСТОТИ

 

 

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.