Procura

СПОГАДИ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

СПОГАДИ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

СПОГАДИ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

Опікунці на замітку

Люди похилого віку через багато різних причин (фізичну слабкість, дефіцит спілкування, відчуття самотності та інше)  іноді втрачають інтерес до життя. Повернути його допоможуть …  спогади.

І радість, і біль

Коли за плечима вже кілька десятків років, сховище спогадів наповнене найрізноманітнішими образами (особливо, якщо людина жила яскраво і цікаво). І періодично, згадуючи про своє минуле, літня людина перебирає ці спогади в голові, знову і знову повертаючись в ті ситуації і відчуваючи ті емоції, які давним-давно пройшли. В одних випадках це приносить радість, гордість, теплоту в душі, а в інших – сором, горе, злість, розчарування, навіть біль в грудях. Це говорить про те, що навіть якщо ті чи інші події вже давно минули, вони все ще мають владу над нами.

Переведіть бесіду в інше русло

Погані спогади  мають негативний вплив на нас. Якщо з людиною траплявся, наприклад, нещасний випадок, психологи не радять згадувати це, щоб ще раз не змушувати себе проходити через цей стрес. А літнім людям – особливо. Адже в похилому віці сильні нервові спалахи можуть бути досить небезпечні для здоров’я і життя.

Тож якщо ваш підопічний починає згадувати неприємні епізоди зі свого життя, ненав’язливо і м’яко допоможіть йому перевести бесіду в інше русло, перейти до більш приємних спогадів. Особливо добре працюють в цьому сенсі професійні розмови про колишню роботу.

Приємні спогади додають наснаги

Приємні спогади  про минуле – це ті, що дають можливість людям похилого віку знову відчути себе, як раніше,  молодими й енергійними, соціально активними і потрібними.

У цих спогадах  живуть їхні успіхи, радощіі, перемоги,  дорогі для серця підопічних  люди.

Все це піднімає дух літніх людей, надає сил радіти,  в кінці-кінців, підвищує їхній імунітет. А отже, позитивно впливають на фізичне і душевне здоров’я підопічних.

#cиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ОПІКУНЦІ: 9 ПРАВИЛ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ ПОХИЛОГО ВІКУ

“НЕБО Й ЗЕМЛЯ”

ЗАМОК У ХМАРАХ

 

Залишити коментар

*Ваш e-mail не буде публікуватися на сайті

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.