Procura

ОПІКУНЦІ: СЛОВА ПІДТРИМКИ, ЯКІ МОЖУТЬ ТРАВМУВАТИ (ч 2)

ОПІКУНЦІ: СЛОВА ПІДТРИМКИ, ЯКІ МОЖУТЬ ТРАВМУВАТИ (ч 2)

ОПІКУНЦІ: СЛОВА ПІДТРИМКИ, ЯКІ МОЖУТЬ ТРАВМУВАТИ (ч 2)

ПОРАДИ ДЛЯ ОПІКУНОК

Що ми говоримо, що маємо на увазі і що людина чує насправді? Продовжуємо давати поради опікункам, як підбадьорювати людей з тяжкими чи хронічними хворобами.

  1. «Я б не змогла так жити / я б померла»

Мається на увазі: «Життя з хворобою вимагає від тебе величезних сил і мужності».

Чути: «Таке життя, як твоє, не варто того, щоб жити, в ньому немає нічого цінного, помри».

Замість цього краще сказати: «Я дуже співчуваю, що стільки сил йде на те, щоб виживати. І я розумію, що є багато важливого, що ти хочеш робити і намагаєшся робити, незважаючи на хворобу. Якщо хочеш, давай поговоримо про це».

  1. «Бог не дає людині більше, ніж та зможе винести»

Мається на увазі: «Я знаю, що тобі дуже погано, але я вірю, що у тебе вистачить сил пережити цей важкий час».

Чути: «Ти отримуєш по справедливості, Богу для чогось потрібно, щоб ти мучився, я експерт по тому, що Бог замислив в твоєму житті, і мені все одно, віриш ти в Бога так, як я, чи ні».

Замість цього краще сказати: «Я дуже співчуваю, що зараз такий важкий час. Я з тобою. Давай обговоримо – зараз або пізніше. Якщо зараз невідповідний час, – що я можу зробити, щоб в цей важкий період тобі було хоч трішки легше».

  1. «Тримайся!»

Мається на увазі: «Бережи себе, дбай про себе, у тебе попереду, на жаль, ще добряче довго будуть важкі часи, ти важлива і дорога мені людина, я тебе люблю, мені дуже хочеться, щоб ти вижила і впоралася».

Чути: «Ти в цьому один, ти не маєш права проявляти слабкість, невпевненість, розгубленість, якщо ти “розвалишся на шматки “, ти нікому такий не будеш потрібен».

Замість цього краще: «Мені дуже шкода, що така ситуація трапилася. Я розумію, що вона швидко не розрулиться (хоча хотілося б, звичайно). Скажи, тобі буде якось корисно і підтримуюче, якщо я буду тобі щодня писати в чат, наприклад, і питати, як ти,  – або картинки добрі надсилати? А ще мені завжди можна поскажитися, так що ти можеш це робити».

  1. «Та нічого, подивися, он, Стівен Хокінг / Нік Вуйчич (будь-яка знаменитість з важкою хворобою або інвалідністю) живе ж, і як!»

Мається на увазі: «Я хочу тебе якось підбадьорити, сказати, що у тебе багато ресурсів і можливостей в житті, я вірю, що дуже багато залежить від життєвої позиції і настрою».

Чути: «Ти егоїст, твої страждання незначні і не заслуговують на увагу, ти зобов’язаний бути весь час “на позитиві “, тому що мені так з тобою простіше, ти зобов’язаний бути героєм, а якщо ти не герой, то це не цікаво, ти не впорався із тим, щоб бути “правильним хворим””

Замість цього краще: «Я розумію, що тобі іноді жахливо важко і противно хворіти, ти дуже втомлюєшся від цього. Абсолютно нормально іноді зупинитися і дати собі перепочинок. Хочеш, я тебе обійму (хоча б віртуально)? Посидимо в цей темний час разом, а потім обов’язково посвітлішає».

  1. «Всі хвороби від нервів. Перестань нервувати, і все пройде!»

Мається на увазі: «Я хочу вірити, що здоров’я повернеться до тебе, я хочу, щоб в твоєму житті було більше радості і спокою».

Чути: «Я не хочу вникати, що з тобою, я вважаю, що те, що з тобою відбувається, несерйозно і не заслуговує на увагу. Мене не цікавить твоя життєва ситуація. Те, що ти захворіла – твоя вина, тому що ти неправильно ставишся до життя, а я-то знаю, як правильно».

Замість цього: «Я розумію, що хвороба додає багато невизначеностей і стресу. Хочеш, розкажи, що тебе зараз напружує і тривожить, може, від розповіді щось проясниться, і ми придумаємо, що з цим можна зробити»

#cиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

Залишити коментар

*Ваш e-mail не буде публікуватися на сайті

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.