Procura

Про Німеччину

Про Німеччину

Про Німеччину

Німеччина розташована в Центральній Європі. На півночі межує з Данією, на сході – з Чехією і Польщею, на півдні – з Австрією і Швейцарією, а на заході – з Люксембургом, Нідерландами, Францією і Бельгією. Німеччину омиває на північному заході Балтійське, а на північному сході Північне море. Загальна площа цієї країни становить 357 021 км. кв. Найвища точка Німеччини – гора Цугшпітце в Альпах (2 962 метри).

У Німеччині дуже багато річок, найдовші з яких – Рейн, Ельба, Везер, Дунай та Одер.

Столиця Німеччини – Берлін з населенням більше 3,5 млн чоловік (для порівняння: населення столиці України Києва – близько 2,9 млн).

У Німеччині офіційна мова – німецька, головна релігія – християнство (близько 63% населення). 

Оскільки наші опікунки працюють в основному в Нижній Саксонії (насамперед, це місто Бремен та його околиці), гадаємо, вам буде цікаво дізнатися  про цей регіон.

Бремен

Бременські музиканти

Бремен став відомим на весь світ завдяки казці «Бременські музиканти». Пам’ятник їм став візитівкою міста, де свого часу бродила казкова трупа братів Грімм. Пам’ятник створили на пожертвування місцевих жителів, звів його Герхард Маркс в 1951 році на головній ратушній площі Бремена.

Існує повір’я: якщо кинути монетку в каналізацію, то можна почути голоси Бременських музикантів. Охочих почути спів відомих казкових тварин стало так багато, що міські служби частенько навідуються в каналізацію прибирати монети.

Цікавий факт: під пам’ятником ослу, псу, коту і півневі зберігаються діжки зі старим вином Німеччини.

 

Бременський Роланд

На Ратушній площі Бремена височіє статуя Роланда – захисника міста. На гербі, що зображений на щиті Роланда– імперський орел Карла Великого. За легендою, місто буде залишатися незалежним до тих пір, допоки його охороняє Роланд.

Втім, у статуї,  крім символічного,  є й цілком утилітарне призначення – відстань між шипами на наколінниках Роланда є еталоном “бременського ліктя”, який в ті часи місцеві купці використовували як міру довжини.

Перша бременська статуя Роланда була дерев’яною і згоріла в 1366 році. Майже через півстоліття на Ратушній площі з’явився виконаний зі світлого вапняку пам’ятник, який зберігся  до наших днів.

Статуя Роланда внесена до списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.

Собор святого Петра

Собор святого Петра, розташований у Бремені, – найстаріший собор міста. Його звели із каменю в  805 році.  До Південної вежі, де розташований один з чотирьох дзвонів собору, відкритий доступ – відвідувачі з оглядового майданчика можуть споглядати прекрасну панораму Бремена.

У крипті Собору святого Петра влаштована гробниця з останками майже ста місцевих священнослужителів. У підвалі створено подобу мавзолею, в якому знаходяться дев’ять мумій, найстаріша з яких датується  XV століттям. Перлиною внутрішнього інтер’єру базиліки є хори XIV століття, різьблені кафедра в стилі бароко і старовинна романська купіль.

Ольденбург

Місто королів…

Ольденбург називають найбільш «королівським» містом Європи. А все тому, що представники Ольденбургської династії правили в Швеції, Норвегії, Греції, Росії та до цього часу посідають трон у Данії. Сьогодні тут можна пограти на перших комп’ютерах у комп’ютерному музеї, подивитися кіно в тюремній камері, оцінити місцеві велодоріжки та скуштувати страву з казковою назвою  грюнколь з пінкель.

капусти…

Грюнколь з пінкель (Grünkohl mit Pinkel) – це страва з капусти грюнколь з підкопченою зернистою ковбасою пінкель. Цю капусту з твердим зеленим листям вважають культовим овочем як на східному, так і західному узбережжі США. Такі зірки Голлівуду як Дженіфер Еністон і Гвінет Пелтроу стали прихильницями низькокалорійної грюнколь і зробили її популярною в ЗМІ. Ця страва поширена, зокрема, серед  зірок, які  худнуть. 

 Однак капуста ця настільки популярна в Ольденбурзі, що в честь неї в 1956 році придумали свято «Грюнколь-бенкет», яке згодом перекочувало до Берліна. Пиво під час свята ллється рікою, тонни капусти йдуть на частування для їдців. А той, хто найбільше  з’їв (перевіряють зважуванням до і після бенкету), стає капустяним королем. 

парків

А ще сьогоднішній Ольденбург називають містом-парком. Сквери та парки розташовані тут буквально на кожному кроці. Найкрасивішими вважають парк Schlogarten і ліс Eversten Holz. Колись ці заповідники належали знатним вельможам, тут вони відпочивали і виїжджали на полювання.

Загалом зелені насадження займають більше половини території Ольденбурга.

Справа в тому, що більшість жителів розбивають навколо своїх будинків сади, це стало вже доброю традицією.

Водночас це мальовниче містечко є одним з найбільших індустріальних центрів країни. Ще кілька століть тому тут з’явилися перші тютюнові фабрики, потім були побудовані ливарні і машинобудівні заводи, фабрики з виробництва скла та шкіри. Крім цього, місто завжди славилося чудовими кіньми, в його околицях і сьогодні можна знайти кілька старовинних ферм, де живуть потомственні конярі.

Йевер

Спочатку це була невелика торгова гавань на узбережжі Північного моря. Протягом століть вхід в гавань занесло піском. Спорудження дамб і осушення прибережних низьких земель сприяло тому, що сучасний Йевер став ближче до лінії моря – нині від неї місто знаходиться  за 25 км.

«Уламки» російської імперії

Візитівкою міста вважають Йеверський замок, який зображений на логотипі місцевого пива Jever. У Середньовіччі ця фортеця охороняла місцевих жителів від набігів сусідів. Досить довго вона належала князям Ангальт-Цербстським. Саме з цього древнього роду походила російська імператриця Катерина II, і замок Йевер належав теж їй. У ті часи це був розкішний палац з дорогими кесонними стелями і ліпними барельєфами в стилі бароко. Після того, як онук Катерини Олександр I в 1818 році подарував резиденцію своїм родичам герцогам Ольденбурзьким, замок Йевер став ще кращим. На прилеглій території тут створено дивовижної краси ландшафтний парк.

Йеверський замок зберігся до наших часів у тому вигляді, яким був при герцогах. Зараз у ньому облаштовано краєзнавчий музей і бібліотеку. Тут виставлені дорогоцінні гобелени з колекції колишніх господарів. Є зали, присвячені селянському побуту і сільському господарству, історії моди, виготовленню порцеляни і кераміки. Сучасний замок Йевер – великий культурний центр.

Місто, відоме своїм пивом Серед поціновувачів пива Йевер відомий перш за все одним з найбільш незвичайних і цікавих сортів німецького пива – Jever Pilsener, яке тут виробляють. Знаменитий Фризький пивоварний завод був заснований в 1848 році. Його продукція має попит у любителів пива ось уже друге століття. Jever Pilsener, як стверджують знавці, вирізняється особливою м’якою гіркотою і ледь помітним хмільним ароматом. Такого ефекту досягають завдяки тому, що виробники місцевого пива кладуть в нього трохи більше хмелю, ніж це передбачає класичне пивоваріння. Вода ж в окрузі настільки м’яка і смачна, що пиво не стає міцним, а просто злегка гірчить. Територією заводу регулярно проводять екскурсії. Тут же розташований невеликий музей пивоваріння (Brauereimuseum), де можна ознайомитися з сучасними технологіями виробництва пива і побачити, як варили знаменитий Jever 100 років тому.
Вільгельмсхафен

Вільгельмсхафен (нім. Wilhelmshаfen — «гавань Вільгельма») — місто та база воєнно-морського флоту на північному заході Німеччини.

Міст, що повертається

Місто Вільгельмсхафен може похвалитися одним із найбільших в Європі мостів, що повертається – мостом кайзера Вільгельма (Kaiser-Wilhelm-Brücke). Для тих, хто не в курсі:  міст, що повертається,  пропускає кораблі, розвертаючись в сторону. Після того, коли він стає у вихідне положення, по ньому їде транспорт.  Рух, можливий тільки в один бік, регулюють світлофори. Міст кайзера Вільгельма з’єднує Південний пляж і променад (Südstrandpromenade) з південними кварталами міста. У 2007 році з великим розмахом відзначали його столітній ювілей. Компанія «Дойче Пост» навіть випустила марку із зображенням моста, а на урочистості приїжджали гості з багатьох міст світу.

За матеріалами Restexpert

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.