Procura

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ: чи є ризик небезпеки?

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ: чи є ризик небезпеки?

ПІГМЕНТНІ ПЛЯМИ: чи є ризик небезпеки?

Протягом життя, а особливо в молодості, ми  дуже рідко  помічаємо зміни у своїй зовнішності. Різницю починаємо усвідомлювати, дивлячись на людей похилого віку і  малюків. Перш за все ці відмінності виявляються в зовнішньому вигляді. Атрибутами старості, як всі знають, є сивина, зморшки і пігментні плями шкірі.

Зморшки з’являються, коли шкіра втрачає свою еластичність і пружність, сивина – коли коріння волосся перестають виробляти забарвлюючий пігмент.

А ось чому у літніх з’являються пігментні плями?

КЕРУЄ ВСІМ МЕЛАНІН

Сама по собі пігментація шкіри виникає через наявність у ній пігменту меланіну, який є в усіх її клітинах. Вбираючи в себе сонячні промені, меланін змінює своє забарвлення і, відповідно, колір шкіри її власника.

«ОДНОГО ПОЛЯ ЯГОДИ»

Але іноді відбуваються збої в роботі цього пігменту.

Іноді сонячне проміння не може розподілитися рівномірно по всій шкірі й  накопичується в одному місці, утворюючи пляму неправильної форми. Буває, що такі плями з кількох маленьких збираються в одну велику.

Прикладами подібних збоїв є веснянки.

З роками, коли клітини вчаться правильно засвоювати сонячне світло, веснянок стає менше, або вони зникають зовсім.

ПРИЧИНИ ЗБОЇВ

Причини подібних збоїв можуть бути різні: від вроджених (найчастіше)  до виниклих в залежності від гормонального фону (перехідний вік, лікування гормональними препаратами, похилий вік …).

Пігментні плями у літніх людей по суті нічим не відрізняються від родимок на нашому тілі, тільки причина їх виникнення може бути іншою.

Старечі плями навіть називають по-іншому – лентіго, і з’являються вони в основному на відкритих ділянках шкіри, таких як руки, плечі, обличчя …

У ЖІНОК БУВАЮТЬ ЧАСТІШЕ

 Жінки більш схильні до появи пігментних плям, ніж чоловіки.

 Багатьох це засмучує, адже для жінки в будь-якому віці важливо підтримувати свою красу (що не так-то просто з пігментними плямами).

І хоча подібні пігментні плями на перший погляд не мають жодного впливу на догляд за людьми похилого віку, але нехтувати ними або втрачати їх з уваги не слід ні в якому разі, особливо, якщо це догляд за людьми похилого віку старше 80 років.

ЧИ НЕБЕЗПЕЧНІ?

Пігментні плями можуть свідчити про серйозні розлади в роботі організму.  Спровокувати їхню появу  можуть, зокрема, проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту,  ураження печінки або жовчевого міхура. Нерідко літня гіперпігментація з’являється в жінок, котрі мають порушення гормонального фону, проблеми з яєчниками, на фоні вживання контрацептивів. А ще є багать ліків, котрі мають фотосенсибілізуючу дію й влітку можуть провокувати появу на шкірі плям, у тому числі й антибіотики.

Вікова пігментація – це не захворювання шкіри. Але іноді під темними плямками можуть ховатися злоякісні новоутворення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЯК ВМОВИТИ ПІДОПІЧНОГО ЇСТИ

В ЧУЖІЙ КРАЇНІ Й БЕЗ РЕЧЕЙ

ЧИ МОЖНА БРАТИ ОПІКУНЦІ НА РОБОТУ СВОЮ ДИТИНУ

#cиделки #опекунка #работавГермании #работавЕвропе#доглядзапристарілими #уходзапрестарелыми #роботавНімеччині

 

 

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.