Procura

Опікунці: як літнім людям пережити спеку

Опікунці: як літнім людям пережити спеку

Опікунці: як літнім людям пережити спеку

     У людей похилого віку аномальна і нестерпна спека викликає проблеми зі здоров’ям.

     Особливо це стосується тих, хто має ожиріння, хвороби серця і легенів, гіпертонію і діабет.

     Погане самопочуття людини може посилюватися через так звану погодну гіпоксію, тобто нестачу в повітрі кисню.

     Організм у спеку швидко втрачає воду. Якщо людина п’є недостатньо води, то це загрожує перегрівом. Виникають слабкість, розбитість, сонливість, головний біль, почастішання пульсу.

     Слідкуйте за тим, чи достатньо води випиває за день підопічний. Пити треба давати часто невеликими дозами.

     Разом з потом організм людини втрачає і необхідні солі та мінерали – магній, кальцій, цинк, тому щоб поповнити їх втрату, найкраще пити мінеральну воду, воду, підкислену лимоном, фруктові та овочеві соки, морси, компоти з фруктів, зелений чай (він чудово тонізує і добре втамовує спрагу).

      У літню пору важливо виключити з раціону жирну, копчену їжу і солодке. Після солоної їжі пити хочеться ще більше. Так що краще обмежити також споживання солі. Краще віддавати перевагу овочам і фруктам, холодним супам.

     У жарку погоду важливо одягатися у відкриті, вільні речі з натуральних тканин, з бавовни або льону. Жар “накопичується” на темному одязі, тому вдягатися слід у світлі речі. Головний убір захистить від теплового удару і перегріву.

      Час від часу підопічному можна обполіскувати холодною водою руки до ліктя і лице. Або змочити хустку холодною водою і накинути її ззаду на шию.

     В аномальну спеку важливо проводити у помешканні вологе прибирання. Щоб зволожити повітря, розставте ємності з водою по всьому приміщенню або використовуйте  зволожувач повітря.

     Якщо у людини проблема з ногами (наприклад, варикозне розширення вен або схильність до нього), то в літній час ноги швидко втомлюються і набрякають. Щоб уникнути неприємних відчуттів, обливайте підопічному вечорами ноги прохолодною водою. Струмінь води повільно ведіть знизу вгору – від стопи до стегна.

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.