Procura

НЕВИМУШЕНА ВІДВЕРТІСТЬ. ПРО ЩО І ЯК ПОГОВОРИТИ З ПІДОПІЧНИМ?

НЕВИМУШЕНА ВІДВЕРТІСТЬ. ПРО ЩО І ЯК ПОГОВОРИТИ З ПІДОПІЧНИМ?

НЕВИМУШЕНА ВІДВЕРТІСТЬ. ПРО ЩО І ЯК ПОГОВОРИТИ З ПІДОПІЧНИМ?

Душевна розмова – найкраще з усіх нематеріальних благ для кожної людини, особливо старенької. Це можливість опікунці під час роботи поєднувати корисне з необхідним буденним. А ще в перервах між хатньою роботою трохи відволіктись, відпочити та допомогти старенькій чи старенькому лікувати не тільки тіло, але й душу.

Теми для розмови.

А поговорити можна про що завгодно. Найчастіше літні люди ведуть розмови-спогади про минуле. Такі бесіди переносять їх у колишнє і дають можливість відчути себе молодими. Підопічні часто говорять про своїх онуків, їх успіхи та плани на майбутнє. Головне під час розмови  не оцінювати все, про що говорить ваш співбесідник, не реагувати бурхливо, не виказувати свою думку, а навпаки зайняти позицію спостерігача, який слухає, вивчає і не сперечається. 

Як під час розмови не зіпсувати настрій і не втратити авторитет.

Завдання опікунки допомогти стареньким сконцентруватися на найприємніших минувшинах. Зокрема, і на позитивних споминах, пов’язаних з колишньою роботою. Завжди під час бесіди робіть вигляд, що здивовані, погоджуйтесь, тримайте усмішку на устах, і на питання відповідайте нейтрально. Але важливо вміти ще й вчасно зупинись, перевести тему в інше русло, або відволіктись на «термінові» невідкладні справи чи телефонний дзвінок. Робити це слід делікатно, бо існує великий ризик образити раниму відвертість співрозмовника. Адже ваш підопічний як, власне, і всі люди похилого віку, не відчувають плину часу, тому на приємну їм тему здатні говорити нескінченно довго, з деталями і подробицями. Ще один дієвий спосіб «закрити тему», або ж перевести розмову в інше русло – поставити підопічному несподіване запитання. Обов’язково cпробуйте за нагоди.

Кілька «НЕ» у спілкуванні.

1. Не проявляйте жалість, це ображає стареньких і навіть більше – принижує їх. Старіти завжди непросто, і немає ще жодної людини на світі, яка б навчилася радіти цьому.
Замість співчуття (навіть щиросердного) будьте веселими, частіше жартуйте! Гумор допомагає всім в усьому не зважаючи на вік і національні особливості.
2. Ніколи не підтримуйте розмову про конфліктну ситуацію, яка вже сталась. Буває, що  будь-яка навіть душевна розмову заходить у глухий кут, тож «вибиратись із нього Вам” і робити це  швидко і віртуозно.
3. Не намагайтеся повторно доводити і пояснювати те, що не вдалося донести у розмові вчора. Це марно. Ваш підопічний не тільки не зрозуміє, а ще й додасть «ложку дьогтю», тоді точно конфлікту не уникнути.
4. Не розповідайте людям похилого віку про власні складнощі і проблеми, адже у будь-який критичний момент такі откровення можуть обернутися проти вас.

Будьте оптимістами і працюйте із задоволенням!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЯКІ ВОНИ, НІМЦІ?

ЧИ МОЖНА БРАТИ ОПІКУНЦІ НА РОБОТУ СВОЮ ДИТИНУ

ГЛІНТВЕЙН

#cиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека 

 
Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.