Procura

Мистецтво говорити з підопічним

Мистецтво говорити з підопічним

Мистецтво говорити з підопічним

🔸  Наші опікунки працюють з людьми похилого віку, яким в основному за 80-90 років (Німеччина – країна довгожителів). Хороша опікунка повинна знати, що психічна активність людей в такому віці знижується, вони швидко втомлюються. Тому потрібно уважно стежити за тим, як поводить себе підопічний. Виявивши перші ознаки втоми, давати йому можливість відпочити.


🔸 Увагу людей похилого віку легко відволікають зовнішні причини, і тоді вони можуть забути, про що тільки – но йшла мова. Тому опікункам важливо створити такі умови, щоб нічого не відволікало при розмові.


🔸 Погано сприймається швидка мова з короткими проміжками між словами. Опікункам треба говорити достатньо повільно, не можна «ковтати» закінчення слів чи говорити «захлинаючись». При цьому вираз обличчя повинен бути привітним і доброзичливим.


🔸 Люди похилого віку важко сприймають групову бесіду. Якщо одночасно говорять кілька людей, їм складно вловити суть. Тому вони можуть не відразу включатися в розмову, відповідати на поставлені запитання. Тож коли медики щось кажуть вашому підопічному, він може не запам’ятати всіх порад і від цього почне хвилюватися, стає дратівливим. В жодному разі не відповідайте йому тим же. Говоріть лагідно, намагайтеся відволікти підопічного від тем, що викликають у нього неприємні відчуття.

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.