Procura

ЛІТЕРАТУРНА ТЕРАПІЯ. ЩО І ЯК ЧИТАТИ?

ЛІТЕРАТУРНА ТЕРАПІЯ. ЩО І ЯК ЧИТАТИ?

ЛІТЕРАТУРНА ТЕРАПІЯ. ЩО І ЯК ЧИТАТИ?

Кращі спогади з дитинства кожної другої  людини  на планеті –  це казка на ніч під заколисливий  голос мами чи бабусі.  Жити минулими подіями  полюбляють і  літні люди.  Це сприятливий період життя, коли з’являється багато вільного часу для роздумів. Тож, чому б  Вам не  допомогти відродити  деякі  приємні фрагменти?  Наприклад, почитати улюблену німецьку  книгу,  журнал  чи газету  підопічному вголос.

Літературна терапія – ні з чим не порівнянне задоволення, духовний процес.   У роботі це  допоможе вам не тільки  налагодити стосунки  із старенькими, підтягнути свої знання німецької мови, але й  культурно збагатитись. Але варто розуміти, що сюжет, голос, інтонації та емоції під час читання (а  точніше те, ЯК ви читаєте)  впливають  на  характер  сприйняття інформації.  Наштовхують підопічних  на роздуми, і тим самим створюють  певну  атмосферу затишку та розуміння.

Взагалі  читання вголос – це  старий добрий  перевірений спосіб  для лікування  занепокоєної душі,  який чудово допомагає при безсонні, сприяє   фізичному і психологічному здоров’ю. 

Німці – земляки відомих класиків літератури Й. Гете,  Шиллера та Братів Грімм.  Філософів І. Канта і  А.  Шопенгауера.   Проте  самі вони читають  менше ніж в інших  розвинутих європейських країнах.

  Завзятих любителів літератури жартуючи називають «книжковий блазень» або  ж «книжковий хробак».

 І хоч книги у Німеччині  – це  дороге задоволення,  електронними вони  користуються нерадо, за статистикою менше чверті всього населення. А от слухають  книги з охотою, це зручно, практично і економно.  До речі, жінки літнього віку читають  набагато більше за чоловіків. І в цій ситуації все у Ваших руках,  залучити  підопічного до щоденного слухання  чи читання  легко, варто хоча б спробувати.

Що читають в Німеччині?

  Для того, щоб обрати книжку для читання  і нічого не зіпсувати, спершу добре познайомтесь із вашим головним  слухачем.  Для цього  якось  увечері ненав’язливо запропонуйте  разом розважитись. Почніть  із зачитування  новин, або кумедних  історій. Далі  можна  пропонувати художню літературу, чи казки на ніч, або ж легку  дитячу літературу, розраховану на підлітків.

  За статистикою (яку самі так полюбляють німці ) найчастіше у Німеччині  читають Біблію, словники, книги про незвичні явища з епатажними назвами на кшталт «Подорож по стравоходу», або «Як зорієнтуватись у власній орієнтації»?, із захопленням зачитуються також  детективами.

Окрім цього не варто відкидати  газет  зі свіжими новинами і журналів за інтересами.  Читати Вам  доведеться з інтернету, або ж брати книги з бібліотеки самого підопічного. Якщо ж ви натрапили на цю інформацію  ще до поїздки в Німеччину,  то варто захопити  цікаву німецьку книгу з собою,   велика  ймовірність, що таки  знадобиться.

Кілька книжок, які пропонують прочитати німецькі видання:

Герта Мюллер «Король вклоняється і вбиває», «Гойдалка дихання»

Томас Манн «Будденброки» – історія занепаду однієї родини, «Сповідь афериста Фелікса Круля»

Роберт Зіталер «Ціле життя» – про життя і століття на 160 сторінках.

Ґюнтер Ґрасс «Моє сторіччя» (100 оповідань про  певний історичній період Німеччини або усього світу)

Даніель Кельман «Обмірювання світу» ( про те, як навіть без копійки в кишені можна робити вчинки і відкриття, які можуть перевернути весь світ).

Міхаэль Енд «Нескінченна історія» –   книга для дітей ( А чому б і ні?)

Серед українських авторів німці вподобали творчість  Юрія Андруховича (збірку есе “Остання територія”), книги Любка Дереша, Сергія Жадана, Тараса Прохаська.

Станьте «живою книгою» у домі підопічного, у ваших можливостях створити світ, в якому  буде цікаво жити і проводити дозвілля  разом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ХОРОША ОПІКУНКА – ЯКА ВОНА?

ЯК ПОВОДИТИСЯ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

ЩО ЇДЯТЬ НА СНІДАНОК В НІМЕЧЧИНІ

#cиделки #опекунка #работавГермании #работавЕвропе#доглядзапристарілими #уходзапрестарелыми #роботавНімеччині

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.