Procura

КОЛИ ОПІКА СТАЄ НАДМІРНОЮ

КОЛИ ОПІКА СТАЄ НАДМІРНОЮ

КОЛИ ОПІКА СТАЄ НАДМІРНОЮ

Пані Людмила працює в Німеччині опікункою майже місяць. Під час чергової телефонної розмови розповіла співробітникам українському офісу Procura, що дуже турбується про підопічну: ледь не порошинки з неї здуває. І обмовилася : «Я навіть з ложечки годую свою фрау. Адже вона так повільно їсть! То мені простіше самій її погодувати – і швидше, і з ложки нічого не ллється».

Тобто, хотіла підкреслити, як бездоганно допомагає підопічній. Та чи правильний такий підхід? З цим запитанням ми звернулися до психолога.

Коли втрачаються стимули до активності

 

Як пояснила Аліна Косенко, в даній ситуації йдеться зовсім не про допомогу підопічній. Оскільки опікунці видається yflnj тривалим процес прийому підопічною їжі, вона намагається пришвидшити його. А це не завжди на користь людині похилого віку.

 Справа в тім, що в психології є поняття навченої (набутої) безпорадності. Вона стосується і людей літнього віку. Це коли людина  через ті чи інші причини втрачає відчуття свободи, контролю, а потім і віру у власні сили. А відтак не робить спроб поліпшити свій стан, хоча й має таку можливість,  

Приклад. Людина похилого віку ТРИВАЛИЙ час перебуває в лікарні. Там вона позбавлена можливості планувати свій день чи впливати на події власного життя, бо живе за правилами внутрішнього розпорядку лікарні. За неї все вирішують інші. В неї немає необхідності готувати їжу, мити посуд чи виконувати іншу роботу, як це було раніше вдома. Тож після виписки такі люди часто починають відчувати свою безпорадність, не можуть себе обслуговувати.

Тобто, вони втрачають відчуття  відповідальності за себе, за свій спосіб життя.

Гіперопіка чи піклування ?

Загалом підопічним потрібна не гіперопіка, а піклування про них. В чому різниця? Гіперопіка заважає людині усвідомлювати свої потреби. А піклування означає те,  що ми визнаємо її  самостійність.

Тому ОПІКУНЦІ варто знати, що при догляді за літніми дієздатними підопічними не потрібно все робити за них (хоча це, звісно, швидше й простіше). Скажімо, не застібайте ґудзик на жакеті, якщо з цим чудово може справитися людина, яку ви доглядаєте. А тим паче, не годуйте її з ложки, якщо людина може самостійно піднести цю ложку до рота. Інакше ви вчите свого підопічного бути зовсім безпорадним.

Чим довше літня людина  залишатиметься самостійною, тим більше вона буде задоволеною життям!

                                                                                          Ваш координатор Марина

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЯК НІМЦІВ ПРИВЧИЛИ ДО ЧИСТОТИ

ОПІКУНЦІ: 9 ПРАВИЛ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ ПОХИЛОГО ВІКУ

БОКВУРСТ (німецька кухня)

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.