Procura

ХОЧЕШ ХОРОШУ ЗАРПЛАТУ? ВЧИ НІМЕЦЬКУ

ХОЧЕШ ХОРОШУ ЗАРПЛАТУ? ВЧИ НІМЕЦЬКУ

ХОЧЕШ ХОРОШУ ЗАРПЛАТУ? ВЧИ НІМЕЦЬКУ

Можливість знайти в Німеччині роботу з хорошою зарплатою напряму залежить від рівня знань німецької мови. Інститут німецької економіки (IW) порівняв результати декількох досліджень, предметом аналізу яких були рівень зарплат на німецькому ринку праці, рівень кваліфікації та мовні знання жителів Німеччини, причому як корінних німців, так і мігрантів

DEUTSCH ДЛЯ КАР’ЄРИ

Перший висновок, якого дійшли: якщо знання мови і професійна кваліфікація на однаковому рівні, то і зарплати мігрантів можна порівняти з зарплатами, які отримують корінні німці.

Якщо людина має хороші знання німецької, у неї зростають шанси на ринку праці. Причому це актуально для  виконання роботи будь-якого рівня складності. Зрозуміло, що для більш високих завдань і обсяг мовних знань повинен бути більшим.

ПРОБЛЕМИ Є НЕ ЛИШЕ В МІГРАНТІВ

Загалом мігранти частіше відчувають мовні проблеми, ніж корінні жителі Німеччини. Але у тих мігрантів, хто здобув вищу освіту і добре володіє німецькою, ситуація з працевлаштуванням краща, ніж у корінних німців з профосвітою або без професійної підготовки.

НІМЕЦЬКОЮ И АНГЛІЙСЬКОЮ: ВІДМІННОСТІ ЗА СФЕРАМИ

Наскільки добре іноземний фахівець повинен володіти німецькою мовою, залежить від сфери зайнятості, розміру компанії. Скажімо, лікарям (як передбачає закон) потрібні знання повсякденної і медичної німецької як мінімум на рівні B2. Для допуску до роботи лікарем доведеться здати обов’язковий мовний іспит.  Перевіряють, чи вміє фахівець вести бесіду з пацієнтом для складання анамнезу, заповнювати документацію і спілкуватися з колегами професійною медичною мовою. Фахівцям із догляду за хворими та людьми поважного віку потрібно володіти німецькою на рівні B2.

Як бути, якщо німецька слабка, зате англійською фахівець володіє впевнено? Вище від цього шанси на німецькому ринку праці? В інженерній галузі – ні. Лише з англійською буде важко. Звичайно, здатність швидко говорити німецькою важлива не для всіх посад, але знання хоча б на рівні B1 необхідні. Це важливо для соціалізації на підприємстві і для загальної задоволеності своєю роботою.

ОСОБЛИВО СКЛАДНО БЕЗ НІМЕЦЬКОЇ В ТЕХНІЧНІЙ СФЕРІ

Компанії з банківської, фармацевтичної та IT-галузі відрізняються більшою відкритістю. Підприємства будівельної та машинобудівної галузей належать до більш консервативних. Наприклад, в BMW Group дві робочі мови – англійська та німецька, і хоча б однією з них потрібно володіти вільно. Доброї англійської досить в IT-відділі. Але загалом для роботи необхідні знання німецької як мінімум на базовому рівні.

Як не крути, а вивчення німецької – це правильна інвестиція, якщо ви хочете жити в Німеччині і маєте намір досягти тут професійних успіхів.

(За матеріалами DW)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ЯКІ ВОНИ, НІМЦІ?

ЧИ МОЖНА БРАТИ ОПІКУНЦІ НА РОБОТУ СВОЮ ДИТИНУ

ГЛІНТВЕЙН

#cиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека 

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.