Procura

ЯКІ ВОНИ, НІМЦІ?

ЯКІ ВОНИ, НІМЦІ?

ЯКІ ВОНИ, НІМЦІ?

Німецький народ, німці, які вони? Чи існують типово німецькі якості, властивості характеру, типова поведінка? А як бачать німці самі себе?

Німці ніколи не забувають чарівне „ bitte“

Пунктуальність та точність – мабуть ті риси, які в крові кожного німця. Якщо в розкладі міського автобуса написано 7:06, значить автобус прийде саме в цей час. А ще ввічливість та привітність – навіть на прогулянці в парку чи десь за містом з вами привітаються чужі люди. Німці ніколи не забувають сказати чарівне слово „ bitte“, тобто „будь-ласка“. Ввічливість не заважає німцям часто пред‘являти свої претензії всюди і завжди, якщо їм щось не подобається. Є таке німецьке слово, що означає саме таку поведінку „meckern“ – „мекати“(вживається в розмовній мові). А претензії люблять ще й в письмовій формі – одне з улюблених „занять“ німців зрілого віку.

Працюють „на совість“

Німці проявляють велику старанність та працездатність, тим самим вони досягають високих результатів на своїх робочих місцях. Подумайте лише про німецьку техніку, машинобудування та автомобільну галузь, котрі вважаються найкращими в світі. Адже така висока якість досягається лише завдяки працюючим „на совість“ . Так, як в Німеччині будують чи ремонтують будинки, ще ніде не бачила – виміри шпалер чи поличок проводяться до міліметра. І меблі, які купуються, пасують так, ніби вони зроблені спеціально для цієї кімнати. Це і є німецька точність.

Дотримуються правил

До того ж німці дотримуються правил поведінки та заборон, а також добре знають свої права. В багатоквартирних будинках прийнято вивішувати правила поведінки в будинку, яких повинні дотримуватись всі жителі. Наприклад, після 10-ї вечора не включати музику, це вважатиметься порушенням спокою і жителі викликають поліцію.

Німці сортують сміття, і це вони роблять теж старанно. Біля кожного будинку стоять зазвичай чотири контейнери: для паперу, для пластику чи поліетилену, для біо-відходів та для іншого сміття. А п‘ятий контейнер – для скла – знаходиться в загальдоступних місцях, спеціально для кількох вулиць.

Заощаджують, але й витрачаються

Всім відома німецька заощадливість. Я б назвала її навіть трохи по-іншому: розумно тратити гроші. Перед тим, як щось купити, німець добре подумає, скільки, на який період часу і чи отримає він знижку, якщо купить більше одної речі.

Але на те, що їм подобається, німці тратять залюбки гроші, наприклад на смачну їжу та подорожі. На вихідних вони сидять часто і допізна в ресторанах, де ввечері, коли грає жива музика, – яблуку ніде впасти. Німці полюбляють гарні вечірки, гарно з’їсти та випити пива.

Пристрасть до подорожей

Відомо, що німці – любителі подорожувати. Вони подорожують світом найбільше з усіх народів. Пристрасть до подорожей у них в крові. Левову частку подорожуючих складають німецькі пенсіонери. Німцеві немає значення, який рік за плечима минув. Самотужки чи з коханою людиною, в інвалідному візку чи з групою однодумців, вони постійно їздять, на 2-3 дні або на 2-3 тижні, а то й на 2-3 місяці, загалом кілька подорожей на рік.

Не комплексують

Багатьом німцям невідоме слово сором. Німці не комплексують ходити в змішані сауни чи бані, де чоловіки та жінки різного віку паряться голяком, починаючи з зовсім молоденьких до пенсіонерів. Так само голосно висякати носа – нормальне для німця явище.

Для німців надзвичайно важливо казати свою думку прямо в очі, цього вчать з малечку навіть дітей. Це дійсно типова властивість німців – сказати прямо та чесно те, що думаєш.

Поважають людську гідність, толерантні

Німці з величезною повагою відносяться до Конституції, де в перших 20-ти статтях закріплено каталог основних прав і обов’язків держави щодо поважання і захисту гідності людини та вільного розвитку її особистості. На поважання людської гідності і свободу особистості можуть розраховувати рівною мірою як німці, так й іноземці. До класичних прав належить свобода віросповідання, свобода слова (включаючи свободу преси) і гарантія власності, також свобода мистецтва і науки, право утворювання коаліцій, право захисту таємниці листування, поштових і телеграфних відправлень, захист від примусу до праці й примусової роботи, недоторканність житла, а також право відмовлятися від військової служби з міркувань совісті, право вільного пересування територією ФРН (включаючи виїзд), право вибору професії, заборона видачі громадян іншим державам, а також виборче право. Поруч із правами свободи стоять права рівноправності. Основний закон конкретизує загальне положення про рівність всіх людей перед законом визначенням, що ніхто не може зазнати обмежень або одержати перевагу завдяки статі, походженню, расі, мові, батьківщині, вірі, або політичному світогляду. Виразно зазначається рівноправність чоловіка і жінки. З 2017 року тут легалізовані одностатеві шлюби. За опитуваннями більше 70% німців відносяться до цього закону толерантно. До речі толерантність – теж одна із типових властивостей сучасного німця. Загалом всі права, гарантовані законом, високо ціняться німцями.

Що  кажуть німці про самих себе

Численні онлайн-газети та статистичні установи проводять опитування на цю тему. Німці про себе кажуть, що до типових властивостей німецького характеру належать порядність, акуратність, працездатність, дисципліна та точність.

В китайській мові слово „Німеччина“ в дослівному перекладі означає „країна моралі“. Німецький журналіст, запитавши, що думають китайці з цього приводу, почув таку відповідь „Німці справді діють так, як кажуть і заслуговують тим самим велику повагу“. Тобто сказав – зробив, що не скажеш про інші народи.

Підготовлено за матеріалами https://mayaland.org/

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО РОБОТИ ОПІКУНКОЮ

МОВЧАННЯ – ОЗНАКА МАЙСТЕРНОСТІ

ЯК ДОПОМОГТИ ЛІТНІМ ЛЮДЯМ ПОДОЛАТИ САМОТНІСТЬ

#cиделка #опекунка #доглядальниця#роботавНімеччині #уходзапрестарелыми #опека#работавЕвропе

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.