Procura

ЯК ВМОВИТИ ПІДОПІЧНОГО ЇСТИ

ЯК ВМОВИТИ ПІДОПІЧНОГО ЇСТИ

ЯК ВМОВИТИ ПІДОПІЧНОГО ЇСТИ

5 ПОРАД ПСИХОЛОГА ДЛЯ ОПІКУНОК

До нас  за порадою  звернулася опікунка Світлана, яка  працює в містечку Delmenhorst.  Розповіла: її  підопічна вже 3 дні нічого не їсть.  

У 85-літньої жінки цьогоріч  стрімко почала розвиватися деменція, хоча вона сама, за словами опікунки, дуже позитивна, доброзичлива і легка в опіці. Опікунка вже вчетверте працює в цій родині, і проблем з небажанням їсти у жінки раніше ніколи не було.                                          

 У Світлани почалася паніка.  Відсутність апетиту у підопічної вона пов’язувала спершу зі спекою. Потім – з поганим настроєм жінки (її родина вже місяць у відпустці  і давно не навідувала її).  На четвертий  день Світлана забила тривогу.

    Щоб допомогти опікунці, ми терміново звернулися за консультацією до професійного психолога Аліни Косенко.  І отримали від неї поради, які можуть знадобитися й іншим.

5 порад психолога:  як вмовити підопічного їсти

1 Намайтеся дізнатися про смаки підопічного і приготувати страви, які йому найбільше смакують

  • Навіть аромат улюбленного Kartoffelsuppe чи Bratwurst, зазвичай,  вже  пробуджує апетит в людей похилого віку.
  • Нові смаки для стареньких – це стрес,  їхня психіка потребує режиму та стабільності . Особливо це стосується людей, які страждають на деменцію. Тож ваші добрі прагнення здивувати такого підопічного новими стравами, на жаль, можуть мати негативні наслідки.

2  Заохочуйте підопічного словами,  будьте привітні й позитивні.

  • Наприклад: “Пані Вільма , будь ласка, йдіть до столу, вечеря  вже готова” або “Пані  Вільма, я зробила ваш улюблений суп з картоплею, будь ласка, спробуйте”. Цікавтесь у підопічних, що саме  вони хотіли б на обід і намагатеся підлаштуватись під їхні смаки. 

Слід також розуміти, що деменція (а вона почала розвиватися у підопічної пані Світлани) поступово погіршує роботу мозку. І  тому часто дії,  з якими ще вчора людина вправлялась не роздумуючи, наступного дня можуть стати для неї  складним випробуванням. Це стосується і прийому іжі.

3  Застосовуйте принцип контрасту

  • Ставте тарілку якнайближче до підопічного, щоб він міг іі побачити. Хворі на Деменцію часто  мають дуже вузьке поле зору.
  • Знайдіть кольорову підставку і розташуйте тарілку на ній. Тоді має спрацювати принцип кольрових контрастів – і підопічний зреагує на їжу.

 4  Допоможіть  рухами

  • Візьміть руку підопічного з ложкою в свою руку і повільно направте їжу до рота старенького. Так само як ми робимо з маленькими дітьми, коли вчимо їх користуватися столовими приборами. Єдина різниця – вам потрібно лише допомогти розпочати діяльність , годувати людину не потрібно. Зазвичай після такої дії хворі на деменцію починають вже їсти самі.
  • 5  Обмежте кількість столових приборів

Сервіруйте стіл не повністю. Коли ви істе суп – на стіл кладіть лише ложку. Коли другу страву – лише виделку без ножа. Щоб обійтись без нього, подавайте іжу вже поділену на невеличкі шматочки.

     Усі ці поради ми передали пані Світлані,  і вона застосувала їх на практиці. Найдієвішими в її випадку виявились принципи котрасту та заохочення. Вже  наступного дня опікунка із захватом розповідала нам, що її підопічна  пообідала, зїла тарілку супу і навіть попросила добавку.

                         

                       Сподіваємося,  ці поради стануть і вам у нагоді !!!!

                                                                                                      Ваш координатор Марина

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ОПІКУНЦІ: 9 ПРАВИЛ СПІЛКУВАННЯ З ЛЮДЬМИ ПОХИЛОГО ВІКУ

НІМЕЦЬКИЙ ЯБЛУЧНИЙ ПИРІГ (APFELKUCHEN MIT MANDELN)

ЯК ПРАЦЮВАТИ Й НЕ “ЗГОРІТИ” НА РОБОТІ?

#cиделки #опекунка #работавГермании #работавЕвропе#доглядзапристарілими #уходзапрестарелыми #роботавНімеччині

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.