Procura

ЯК ПРАЦЮВАТИ Й НЕ “ЗГОРІТИ” НА РОБОТІ?

ЯК ПРАЦЮВАТИ Й НЕ “ЗГОРІТИ” НА РОБОТІ?

ЯК ПРАЦЮВАТИ Й НЕ “ЗГОРІТИ” НА РОБОТІ?

ПОРАДИ ОПІКУНКАМ

У кожної опікунки  в період роботи  в Європі бувають дні, коли настрій на нулі і хочеться все кинути та поїхати додому.  Психологи називають цей момент «емоційним вигоранням»,  і його зазвичай переживають фахівці тих професій, які тривалий час  тісно спіпрацюють з людьми.  Що ж  радять психологи опікункам, аби не лише допомогти іншій людині, а й зберегти своє психічне та фізичне здоров’я.

1 ПОРАДА

ЗНАЙТЕ ВОРОГА В ОБЛИЧЧЯ  І  ЗАМІСТЬ «ВІЙНИ» ПОКАЖІТЬ ЙОМУ ЙОГО МІСЦЕ 

     Робота з людьми похилого віку забирає багато сил та енергії, тому треба навчитися правильно організовувати  ваше спільне життя та дозвілля. Це дасть вам сили чергову стресову ситуацію сприймати не як проблему,  а як виклик,  з яким ви вчергове впораєтесь на відмінно .

Не наймагайтеся переробити все за один день, складіть орієнтовний графік домашньої роботи та приблизне меню на тиждень .Так ,наприклад, у середу – день прання , в суботу ви печете пиріг , а в п’ятницю та неділю ви гуляєте разом у парку. Це дасть відчуття стабільності вам та вашому підопічному .

    Також, аби захистити себе  і не «згоріти»,  ви маєте знати і вчасно розпізнати:

ПЕРШІ ОЗНАКИ  ЕМОЦІЙНОЇ ВТОМИ

 • БАЙДУЖІСТЬ до навколишнього світу (наприклад, небажання виходити на вулицю)
 • ПРОБЛЕМИ З АПЕТИТОМ (апатія ,навіть до улюблених продуктів)
 • ЗАБУДЬКУВАТІСТЬ, ЗНИЖЕННЯ КОНЦЕНТРАЦІІ ТА УВАГИ
 •  ВТРАТА РАДОСТІ (немає емоцій, навіть коли дізнаєтесь приємні новини чи за вікном  гарна погода)
 • БЕЗСОННЯ (яке триває не один день)
 • ВІДЧУТТЯ БЕЗВИХОДІ (кожна проблема здається нереально складною)
 • ХОЧЕТЬСЯ ПОСТІЙНО ПЛАКАТИ  (навіть якщо немає реальних причин)

 ПСИХОЛОГИ РАДЯТЬ :  якщо відчуваєте щось подібне, вам потрібно  не рюмсати, а терміново підзарядитися енергією.

2 ПОРАДА

ЗНАЙДІТЬ ПОЗИТИВ, ЯКИЙ «ЗАПРАВИТЬ» ВАШУ ДУШУ

По-перше, треба прийняти те, що ваш стан нормальний. Робота з людьми завжди забирає дуже  багато емоційних сил.  До того ж ви  перебуваєте далеко від дому та рідних, які для більшості з нас і є джерелом  сили та наснаги.

 • Тож, ВМИКАЙТЕ комп’ютер та ІНТЕРНЕТ і СПІЛКУЙТЕСЬ З РОДИНОЮ   та друзями  якомога частіше.
 • НАГАДАЙТЕ СОБІ, ЗАРАДИ ЧОГО ВИ ПОЇХАЛИ ЗА КОРДОН, адже зазвичай на заробітки їдуть, щоб досягти якоїсь мети ( вивчити дітей, купити житло , здійснити мрію побачити світ тощо)
 • ПЕРЕВІРТЕ СВІЙ РАХУНОК В БАНКУ 
 • Як кажуть наші постійні опікунки, коли вони бачать там суму, яка  постійно росте, поганий настрій як рукою знімає.

 • ПАМЯТАЙТЕ, що РОБОТА ОПІКУНКИ ДУЖЕ ВАЖЛИВА  І ВИ ВИКОНУЄТЕ ОСОБЛИВУ МІСІЮ, допомогаючи людям похилого віку побачити світ в інших кольорах. Адже часто саме ваша посмішка і добре слово лікують стареньких і дають ім наснаги жити й боротися. А добро, як відомо, завжди повертається!!!!!
 • НАМАГАЙТЕСЯ ПОСТІЙНО ПРОФЕСІЙНО ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ. Читайте статті, відвідуйте семінари та курси, щоб зрозуміти, як краще виконувати роботу опікунки. Як результат, отримуйте гарні відгуки і пропозиції кращих вакансій і зарплат. За справжніх професіоналів  завжди йде боротьба.
 • ПОСМІХАЙТЕСЯ ЧАСТІШЕ

Не сприймайте поганий настрій підопічного як претензію до вас. Зазвичай старі люди просто погано себе почувають і не можуть контролювати свої емоції . Переключіть їхню увагу на іншу тему, пожартуйте, скажіть пару добрих слів, приготуйте смачний обід – і атмосфера зміниться. Пам’ятайте, на 90 % настрій в домі підопічного створюєте саме ви.

 •  ПРОВОДЬТЕ АКТИВНО СВІЙ ВІЛЬНИЙ ЧАС

Не сидіть вдома, навіть якщо маєте лише одну  вільну годину, гуляйте, їздіть на велосипеді, виходьте в місто, спілкуйтеся з людьми.

 3 ПОРАДА

НЕ ПРАЦЮЙТЕ БІЛЬШЕ 3 МІСЯЦІВ

   З нашого досвіду, ми не радимо опікункам  працювати за раз довше ніж 3 місяці.  Майже  цілодобовий режим роботи  виснажує емоційно та фізично. Бажання заробити більше – не варте вашого здоров’я. Польські опікунки, наприклад, зазвичай  працюють в режимі 2 місяці на роботі / 2 вдома. Саме такий графік дозволяє не витратити всі сили за раз, в разі потреби зняти напругу і з задоволенням приїхати до підопічного знову .

БАЖАЄМО ВАМ ГАРНОГО НАСТРОЮ , ВДАЛОЇ РОБОТИ, ВДЯЧНИХ ПІДОПІЧНИХ І   ГІДНИХ ЗАРОБІТКІВ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ НЕ ЛИШЕ УТРИМУВАТИ РОДИНУ, А Й ЗДІЙСНЮВАТИ ВАШІ МРІІ !!!!!!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

СМЕРТЬ ПІДОПІЧНОГО: ЩО РОБИТИ І ЯК РЕАГУВАТИ

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.