Procura

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ПІДОПІЧНИМ ПІСЛЯ ІНСУЛЬТУ?

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ПІДОПІЧНИМ ПІСЛЯ ІНСУЛЬТУ?

ЯК ДОГЛЯДАТИ ЗА ПІДОПІЧНИМ ПІСЛЯ ІНСУЛЬТУ?

У людей, які пережили інсульт і прикутих до ліжка, можуть спостерігатися часті перепади настрою. Потрібно постійно читати або розповідати цікаві та веселі історії для того, щоб  повернути хворому любов до життя.

Одягання і гігієна хворого.  

Під час одягання спочатку потрібно одягати паралізовану половину. Коли ж хворого роздягають, то діють навпаки, починають зі здорової сторони.

Під час вмивання не повинно бути протягів, температура в приміщенні повинна бути  комфортною. Мило і шампунь слід добре змивати. Не можна забувати і про гігієну ротової порожнини.

Рухи. 

Кожні 4 год виконуйте з підопічним комплекс вправ лікувальної гімнастики. Слідкуйте, щоб рухи були плавні та  не завдавали болю.

Виходити з постільного режиму треба поступово і тільки за погодженням з лікарем. Спочатку хворого вчать сідати, потім — робити гімнастику для ніг, вставати, а тільки потім — ходити. Щоб навчити пацієнта сидіти в ліжку, останнє бажано оздобити спеціальними пристосуваннями (поручами, штангами для підтягування тощо). Навчіть хворого спускати ноги з ліжка та пересідати на стілець або крісло-каталку, що стоїть поруч. Потім поступово вчіть хворого стояти; переносити вагу тіла з однієї сторони тіла на іншу; робити кроки на місці. При навчанні ходьбі перебувайте поруч з хворим з ураженого боку. Для навчання ходьбі використовуйте ходунки.

Прийом їжі.

В раціоні слід зменшити кількість тваринних жирів та солі. Це сприятиме зниженню рівня холестерину в крові та допоможе уникнути розвитку ускладнень. У меню хворого доцільно включати овочі та фрукти для попередження закрепів. Добова енергетична цінність раціону повинна складати 2000–2500 ккал.

Готуйте страви, які легко жувати та ковтати, і пам’ятайте, що хворому легше проковтнути м’яку їжу, ніж рідку.

– тверду їжу дрібно нарізайте або додавайте до неї супи або соки;

– рідину можна згустити знежиреним сухим молоком;

– не давайте хворому в’язкої їжі, яка прилипає до піднебіння та яку важко ковтати (м’який сир, в’язкі фрукти, пюре), або надто сухої їжі (підсмажений хліб, сухе печиво);

– їжа повинна бути теплою;

– бажано, щоб їжа смачно пахла — це стимулює вироблення слини;

Після кожного шматочка їжі переконайтеся, що рот і горло чисті. Якщо хворий не може самостійно видалити їжу, що залишилася в ураженій стороні рота, допоможіть йому.

Після прийому їжі підопічний має бути в положенні сидячи ще від 45 до 60 хв.

Ще кілька корисних порад.

1. Для відновлення нормального циклу сну знижуйте температуру повітря в кімнаті хворого на ніч, зменшуйте калорійність їжі та її температуру (після гарячої рясної їжі людина засинає).

2. Зменшуйте калорійність їжі та її температуру (після гарячої рясної їжі людина засинає).

3. Заохочуйте хворого до самостійності — вона є джерелом самоповаги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ОПІКУНЦІ: ЯК ЗМІНИТИ ПІДГУЗОК ЛЕЖАЧОМУ

ЧИ МОЖНА ПРИСТОСУВАТИСЬ ДО СТАРОСТІ? ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ У ПІДОПІЧНОГО?


Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.