Procura

Гіпертонія

Гіпертонія

Гіпертонія

Гіпертонія — це захворювання, при якому  підвищується артеріальний тиск.  Хворі скаржаться на біль у потилиці, ділянці серця, запаморочення,  порушення сну, загальну слабкість.

Найперше, що потрібне при догляді за хворими з артеріальною гіпертензією, – це регулярне вимірювання артеріального тиску, щоб визначити стан здоров`я підопічного і вчасно відреагувати на зміни в його організмі.

При гіпертонічній хворобі людина часто стає дуже дратівливою. Вона постійно чимось незадоволена, бурчить, легко може зірватися на крик. Важливо намагатися не допускати подібних ситуацій, а до дивацтв поведінки ставитися з розумінням.

Гіпертонічний криз

Сильні емоції, особливо негативні, можуть стати причиною розвитку гіпертонічного кризу. Це короткочасне підвищення артеріального тиску.  Воно супроводжується різким головним болем, запамороченням, відчуттям жару, пітливістю, серцебиттям, іноді порушенням зору, нудотою, блюванням і непритомністю.  Хворих з гіпертонічним кризом вкладають у ліжко і не дозволяють вставати.

Треба пам’ятати, що такі люди легко збуджуються. Навіть незначне хвилювання може спричинити в них значне підвищення артеріального тиску.

Обмежте сіль і воду

Певну роль в регуляції рівня артеріального тиску в організмі відіграють  нирки. При гіпертонічній хворобі в них відбуваються зміни, в результаті чого нирки починають виділяти в кров речовини, що сприяють підтримці високого рівня артеріального тиску. Однією з таких речовин є натрію хлорид – всім відома кухонна сіль. У людини, що страждає на гіпертонічну хворобу, нирки погано виводять його з організму. А надлишок натрію хлориду  призводить до підвищення артеріального тиску.

Крім солі, хворим на гіпертонічну хворобу обмежують вживання рідини. Дають переважно молочно-рослинну їжу, а також продукти, багаті на солі калію (горіхи, сухофрукти, геркулес тощо). Хворим зі збільшеною масою тіла обмежують вживання хліба та інших борошняних виробів, картоплі, цукру. Замість цукру можна давати його замінник – ксиліт.

Повноцінний сон

Хворим на гіпертонію створюють умови для повноцінного сну, тому варто виключити усі види прибирання, голосні телефонні розмови та інше. Перегляд телевізора краще завершити за 1,5-2 години до сну. Перед тим як йти спати, підопічному слід розслабитися. У цьому допоможуть тиха музика, приглушене світло.

Рухова активність

Корисною буде помірна рухова активність: спокійні піші прогулянки, фізкультура, неважка фізична праця. Не приносить нічого хорошого так званий спокійний відпочинок: читання книг, перегляд телевізійних передач, ігри, що вимагають розумової напруги (наприклад шахи).

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.