Procura

ДЕ НІМЦІ ЖИВУТЬ У СТАРОСТІ І СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ

ДЕ НІМЦІ ЖИВУТЬ У СТАРОСТІ І СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ
Group of happy senior citizens with their hands raised over white

ДЕ НІМЦІ ЖИВУТЬ У СТАРОСТІ І СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ

Кожен п’ятий мешканець Німеччини – пенсіонер. В країні існує кілька типів будинків для людей похилого віку. Утім, більшість німців обирають інші варіанти.

БУДИНКИ ДЛЯ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

У 2017 році (найсвіжіші дані) у Німеччині нараховувалося 14,5 тисячі будинків для людей похилого віку. Вони бувають трьох типів:
Altenwohnheim (його мешканці ведуть своє домашнє господарство, здебільшого здатні обслуговувати себе самостійно і допомогу з доглядом отримують обмежено).
 Altenheim (його мешканці потребують лише незначної сторонньої допомоги з прибирання приміщення, організації харчування та ведення домашнього господарства). 
Altenpflegeheim (тут доглядають за безпомічними людьми, які можуть розраховувати на сторонню допомогу цілодобово).
Більшість будинків для літніх людей фінансують некомерційні та благодійні організації. Вартість проживання в них становить у середньому по країні  1700 євро на місяць.     

СПЕЦІАЛЬНО ОБЛАДНАНІ КВАРТИРИ

Проте більшість німецьких пенсіонерів  живуть окремо і про переїзд до будинку для людей похилого віку навіть не думають.
Оптимальний варіант для проживання – Seniorenresidenz. Це спеціальні житлові комплекси. У кожного мешканця тут окрема квартира (Seniorenwohnung) з комфортними умовами.
 Всі кімнати розташовані на одному рівні: ані сходів, ані порогів немає. Ванни або душові кабінки обладнані спеціальними сидіннями і поручнями.
Як правило, таке житло будується у місцях з гарною інфраструктурою, у пішій досяжності до аптек, супермаркетів, поліклінік. 
Оренда найскромнішої квартири у комплексі Seniorenresidenz коштує щонайменше 1500 євро на місяць.

СУПРОВОДЖУВАНЕ ПРОЖИВАННЯ

Альтернативою будинку для літніх може стати і так зване “супроводжуване проживання” (Betreutes Wohnen). Літні люди, які потребують догляду, проживають самостійно в окремих, але спеціально обладнаних, адаптованих під їхні потреби квартирах. При цьому людині прямо вдома надають необхідні послуги з боку “служб супроводу”.
Йдеться не тільки про регулярні контрольні візити соціальних і медичних працівників, а й допомогу по господарству: прибирання приміщень, прання або прасування білизни, а також на доставку додому їжі. У приміщеннях квартири є кнопки екстреного виклику медичного персоналу. За допомогою можна звертатися в будь-який час доби і в будь-який день.
Нерідко у таких житлових комплексах створюються приміщення загального користування, куди можна вийти, щоб поспілкуватися з сусідами, обговорити останні новини, пограти в настільні ігри, помузикувати. Це робиться для того, щоб самотні люди не нудьгували, не замикалися у чотирьох стінах і не втрачали смак до життя. Вартість оренди житла у таких комплексах приблизно така ж, як і в Seniorenresidenz.

ГУРТОЖИТКИ ДЛЯ ЛІТНІХ

А буває і таке: кілька самотніх пенсіонерів, яких об’єднують спільні погляди і інтереси, знімають окрему квартиру і живуть у ній усі разом, як одна сім’я. У кожного окрема кімната, де в будь-який момент можна усамітнитися. Ну, а охочі поспілкуватися збираються на кухні або у вітальні і разом готують їжу, дивляться телевізор, обмінюються новинами, розмовляють, влаштовують свята.
Така форма проживання допомагає заощадити чимало грошей.

ПІД ОДНИМ ДАХОМ ЗІ СТУДЕНТОМ

“Житло за допомогу” (“Wohnen für Hilfe”) – так називається концепція житла, яка в останні десятиліття поширилася в багатьох містах Німеччини. Суть її полягає у тому, що людина, яка залишилася на старості років сама і живе у будинку або квартирі великої площі, здає частину житла студентам.
У цьому випадку молоді люди беруть участь лише в оплаті комунальних послуг. Все інше – безкоштовно, але за умови, що квартирант надаватиме допомогу у веденні домашнього господарства: робитиме покупки, прибиратиме, гулятиме з собакою. Кількість годин роботи залежить від метражу орендованої кімнати. Припустимо, якщо її площа складає 15 квадратних метрів, студент повинен відпрацювати 15 годин на місяць. У ситуації, коли вартість оренди житла у великих містах Німеччини є високою, такі гуртожитки мають великий попит.
(За матеріалами DW)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

РОБОТА ОПІКУНКОЮ У НІМЕЧЧИНІ: ЯК СПЛАНУВАТИ РОБОЧИЙ ДЕНЬ?

 ЩО ТАКЕ РОЛАТОР?

СПОГАДИ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

#сиделка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.