Procura

ЧИ МОЖНА ПРИСТОСУВАТИСЬ ДО СТАРОСТІ? ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ У ПІДОПІЧНОГО?

ЧИ МОЖНА ПРИСТОСУВАТИСЬ ДО СТАРОСТІ? ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ У ПІДОПІЧНОГО?

ЧИ МОЖНА ПРИСТОСУВАТИСЬ ДО СТАРОСТІ? ЯК ЦЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ У ПІДОПІЧНОГО?

Старість – золота осінь життя. По-своєму прекрасна і вразлива пора водночас. Але в літньому віці дехто стає мудрим і впевненим, а дехто навпаки – дратівливим і наївним, як дитина.

Врешті-решт, як говорив французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері: «Старість – це не інша планета, а те, що в кращому випадку чекає на кожного з нас».

5 типів пристосування до старості.

Розуміти старість просто необхідно. Особливо, якщо це стосується безпосередньо вашої роботи. Те, як відбувається пристосування досліджував психолог Д. Бромлей і виділив 5 основних типів.

1.КОНСТРУКТИВНА УСТАНОВКА. Підопічний спокійний, внутрішньо врівноважений, емоційно задоволений оточенням, критичний до себе, сповнений гумору і терпимості у спілкуванні з іншими. (Важливо! Життєвий баланс такої людини цілком позитивний, вона з довірою розраховує на допомогу оточуючих).

2.УСТАНОВКА ЗАЛЕЖНОСТІ. Властива тим, хто проявляє пасивність і схильність до залежності від інших. Вони відчувають себе в безпеці і не страждають від страхів.

3.ЗАХИСНА УСТАНОВКА. Характерна для самодостатніх людей, які все життя поглинуті власною професією. Тому поділяють лише загальноприйняті установки і стереотипні думки, не проявляють власної думки і ніколи не говорять про свої проблеми. Зовнішня сторона життя для таких підопічних значно важливіша за внутрішні переживання.

4.УСТАНОВКА ВОРОЖОСТІ. Так звані «розгнівані старички». Вони агресивні, запальні, мають масу претензій до свого оточення, бо не зможуть змиритися з віковими витратами, заздрять молодим, бунтують проти смерті, панічно бояться її.

5.УСТАНОВКА ВОРОЖОСТІ, АЛЕ СПРЯМОВАНА НА САМОГО СЕБЕ.Характерна для осіб з негативним життєвим балансом, які уникають спогадів про минулі невдачі і труднощі. Вони не постають проти своєї старості, а навпаки пасивно сприймають усі удари долі.

Незадоволена потреба таких підопічних в любові й співчутті часто стає приводом для депресії і гострої жалості до себе.

Цікаві факти:

 1. За результатами зарубіжних досліджень у людей старше 60-ти років самооцінка вища, ніж у молодих.

2. Минуле для літніх людей завжди важливіше за майбутнє.

Ваші підопічні, як і всі старенькі, особливо чутливі до прояву уваги й турботи. Але пам’ятайте! Старенькі сприймають всю інформацію надто серйозно і легко можуть образитись.
Люди літнього віку пристосовуються до старості як можуть, опікунка ж у свою чергу має вчасно зрозуміти що саме відбувається і у будь-якому випадку допомогти.

Бажаємо успіхів!

ЧИТАЄМО ТАКОЖ:

СПОГАДИ: ДОБРЕ ЧИ ПОГАНО?

ОПІКУНЦІ: СЛОВА ПІДТРИМКИ, ЯКІ МОЖУТЬ ТРАВМУВАТИ (Ч 1)

ОПІКУНКАМ: ДЛЯ ЧОГО ЛІТНІМ РОЗВИВАТИ МОТОРИКУ РУК

#cиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині#работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

Залишити коментар

*Ваш e-mail не буде публікуватися на сайті

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.