Procura

А МИ ДУМАЄМО, ЩО ЦЕ СТАРЕЧІ ПРИМХИ…

А МИ ДУМАЄМО, ЩО ЦЕ СТАРЕЧІ ПРИМХИ…

А МИ ДУМАЄМО, ЩО ЦЕ СТАРЕЧІ ПРИМХИ…

Людина у віці почала забувати, стала неуважною, часто ображається?  Можливо, це прояви деменції, що почала розвиватися?

Нерідко ми сприймаємо порушення пам’яті у літніх людей як  наслідок старіння. До лікаря  приходимо лише в крайньому разі. Але такого стану можна уникнути або відстрочити його при своєчасному зверненні до фахівця.

НЕБЕЗПЕЧНИЙ ВІК

Деменцію в народі називають «старечим маразмом». Вона розвивається зазвичай в 65-75 років. Але може виникати і дещо раніше.

Симптоми захворювання проявляються протягом року-двох. Вони з’являються непомітно, родичі літньої людини звикають до них, перестають звертати на них увагу.

4 СИМПТОМИ, ЩО МАЮТЬ НАСТОРОЖИТИ

  1. Людина старше 60 років може почати забувати поточні події, проявляти неуважність. Наприклад, не відразу згадує сьогоднішню дату або забула, чи приймала сьогодні ліки. Але при цьому готова багато розповідати про дитинство і юність, називати пам’ятні дати і згадувати старих знайомих. Створюється враження, що у людини дуже хороша пам’ять. Але це омана.   Втрата поточної пам’яті є симптомом деменції, вона призводить до загострення пам’яті на події минулого .
  1. У хворих на деменцію реакції як у дитини: розвивається примхливість і образливість, відсутня критика до чужих висловлювань. Вони можуть звинувачувати родичів в тому, що їх не розуміють, хочуть образити, щось забрати. Це не вікова примха, а наслідок уражень головного мозку, – поясннюють лікарі.
  2. Ще один з видимих симптомів – неохайність. Хворий спочатку забуває доглядати за собою. А потім забуває, навіщо вмиватися або розчісуватися.
  3. Зберігання непотрібних речей, покупка великої їх кількості «про запас» – все це також прояви хвороби.

НЕБЕЗПЕКА

Людина з деменцією в початковій або помірній формі здатна вести більш-менш адекватний спосіб життя. Вона може підігріти їжу, сходити в магазин чи на прогулянку. Але з часом захворювання  прогресує. А відтак втрачається інтерес до навколишніх подій, з’являється дратівливість та агресія. Така людина небезпечна для себе самої й оточуючих. Вона, наприклад, забуває вимкнути газ або воду, може заблукати під час прогулянок.

Ігнорування симптомів деменції призводить до того, що до лікаря звертаються тоді, коли хвороба вже у складній стадії. І час, коли слід було починати лікування, вже упущено.

Сучасні препарати працюють на будь-якій стадії деменції. Хоча вилікувати пацієнта вдається рідко, адже найпоширеніші причини деменції (наприклад, хвороба Альцгеймера) поки не під силу сучасній медицині. Але лікування, розпочате вчасно, здатне уповільнити розвиток хвороби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

ХОРОША ОПІКУНКА – ЯКА ВОНА?

ЯК ПОВОДИТИСЯ В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В ЄВРОПІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.