Procura

7 ВПРАВ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

7 ВПРАВ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

7 ВПРАВ ДЛЯ ТРЕНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

Один з найбільш неприємних симптомів, з яким доводиться стикатися переважній більшості людей похилого віку – погіршення пам’яті.  Але цьому можна запобігти, тренуючи її.

Тож пропонуємо опікункам (і не тільки) 7 вправ, які  допомагають тренуванню пам’яті літніх людей. Їх ви можете використати при роботі з підопічними. 

7 вправ для розвитку пам’яті

ПЕРША ВПРАВА

Необхідно намагатися ЗАПАМ’ЯТОВУВАТИ ВСІ МОМЕНТИ МИНУЛОГО ДНЯ, навіть незначні. Допоможе в цьому «вправа Піфагора»: готуючись до сну, потрібно згадати всі деталі дня і проаналізувати їх.

ДРУГА ВПРАВА

 РАХУНОК НА СЛОВА: на аркуші потрібно записати кілька слів, не пов’язаних між собою за змістом, спробувати запам’ятати їх і відтворити. Кількість слів треба поступово збільшувати.

ТРЕТЯ ВПРАВА

 Така вправа, як ЧИТАННЯ та УЯВА прекрасно стимулює пам’ять; при читанні треба якомога реалістичніше представляти прочитане.

ЧЕТВЕРТА ВПРАВА

ЗАУЧУВАТИ РИМИ – одна з кращих вправ для поліпшення пам’яті у літніх людей; якщо щодня вчити по одному віршу, можна домогтися гарних результатів.

П’ЯТА ВПРАВА

РОЗВИТОК 5 ОРГАНІВ ВІДЧУТТІВ – нюху, зору, слуху, дотику і смаку – сприяють поліпшенню пам’яті у літніх людей (варто щодня знаходити нові смаки і запахи, мелодії і звуки, пробувати їх запам’ятати).

Як це тренує пам’ять:

треба розгадати, з чого складається новий запах або смак,    намагатися визначити предмети із закритими очима на дотик: з чого вони зроблені, що з себе представляють (наприклад, пальцями визначити номінал грошової монети).

ШОСТА ВПРАВА

ЗМІНА ДОМІНУЮЧОЇ РУКИ: якщо тимчасово поміняти праву руку на ліву (якщо людина правша) і навпаки, мозку доведеться «згадувати», як тримати ложку і взагалі виконувати найпростіші дії, за які раніше відповідала м’язова пам’ять.

СЬОМА ВПРАВА

Не користуватися списком контактів в телефоні, а ЗГАДУВАТИ НОМЕРИ ПО ПАМ’ЯТІ. Цифри легше запам’ятати, якщо візуалізувати кожну окремо: припустимо, вісімку представляти у вигляді знака нескінченності, двійку – лебедем, четвірку – стільчиком і так далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

 

#cиделка #опекунка #доглядальниця #роботавНімеччині #работавГермании #уходзапрестарелыми #опека #работавЕвропе

Залишити коментар

*Ваш e-mail не буде публікуватися на сайті

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.