Procura

5 ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ для ОПІКУНКИ: як швидко знайти спільну мову з підопічним

5 ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ для ОПІКУНКИ: як швидко знайти спільну мову з підопічним

5 ЗОЛОТИХ ПРАВИЛ для ОПІКУНКИ: як швидко знайти спільну мову з підопічним

Як правильно поводитися з літньою людиною? Чи впораюся я?  Як навчитися нормально спілкуватися з хворим?” –  сумлінна опікунка обов’язково поставить собі ці питання із наближенням поїздки в Німеччину. Вам на допомогу – перевірені методи!  

Дізнайтесь 5 секретів , побудови позитивних стосунків з підопічним від досвідчених опікункок

 

1.Оцініть свою схильність до професії «ОПІКУН» та вміння адаптуватися 

Будьте з собою чесними: чи пасуєте ви  до цієї професії? Як не всі зможуть стати лікарем чи перекладачем, так і  не кожному вдасться доглядати за людьми похилого віку. Опікунство вимагає багато емпатії та терпіння. Також  вам доведеться адаптуватися до нових умов  життя  в Німеччині  в чужій сім’ї . Але ящо ви маєте добре сердце  та з радістю допомагаєте іншим, то ви неодмінно впораєтесь !!!  Прийнявши рішення стати опікуном  – будьте впевнені, не здавайтеся. Всьому можна навчитись, якщо є бажання.

2.Будьте “на позитиві” 

Посмішка й гарний настрій – запорука успіху. Як компаньйонка, ви будете підтримувати й підбадьорювати літню людину та її родину. А позитивна налаштованість допоможе справити гарне перше враження. 

Поцікавтеся станом підопічного, поговоріть із родичами та лікарями, домовтеся про всі правила співпраці. Ретельно виконуйте свої обов’язки – і це допоможе сім’ї переконатися, що вони вибрали для опіки саме ту людину. Запропонуйте спільну вечерю, запросіть на чай, будьте приязні – і стосунки покращуватимуться щодня.  

3.Що б не відбувалось – поважайте

З літньою людиною завжди говоріть повільно, голосно й чітко. Коли підопічний в поганому настрої, капризує чи виявляє незадоволення – опікунка має пам’ятати, що це може бути наслідком хвороби. Не беріть усе близько до серця й виявляйте багато витримки й пошани. 

Якщо людина бореться з деменцією – ставтеся до неї належно, без гніву чи відрази. Не варто сприймати таких підопічних як дітей. Вони залишаються чиєюсь бабусею чи дідусем, гідними поваги.  

4 Практикуйте активне  слухання

Коли підопічний вдесяте розповідає історію про своїх дітей, колишню роботу чи щасливе минуле – набирайтеся терпіння. Будьте уважні: ставте запитання, слідкуйте за “мовою тіла”, не перешкоджайте монологу. 

Опікунка має добре контролювати себе й бути приязною, налагоджуючи здорові стосунки з літніми людьми та їх родичами. 

5.Плануйте спільне дозвілля

Організація вільного часу підопічного – одне із завдань доглядальниці, не менш важливе за допомогу в побутових речах. Поцікавтеся інтересами літньої людини заздалегідь. Обирайте щось, приємне вам обом: кулінарія, перегляд вистав, творчість, прогулянки. Маючи спільне захоплення ви познайомитесь ближче. 

Будувати гарні стосунки з літнім підопічним – не найпростіша справа, особливо для початківців у сфері догляду. Тут допоможе усвідомлення, що цим людям справді потрібна наша підтримка . Це підготує Вас до наступних викликів та завдань. Тож, створюйте позитивну атмосферу, підставляйте плече й отримуйте задоволення від роботи .

Шукаєте роботу ОПІКУНКИ? Дивіться ГАРЯЧІ ВАКАНСІЇ 

Cподобалась стаття? Читайте також :

10 ПОРАД ОПІКУНЦІ: ЯК ПРОВЕСТИ ЦІКАВО ВІЛЬНИЙ ЧАС З ПІДОПІЧНИМ

ЯК ПРАЦЮВАТИ Й НЕ “ЗГОРІТИ” НА РОБОТІ?

МУЗИКОТЕРАПІЯ ДЛЯ ПІДОПІЧНОГО. ЩО І ДЛЯ ЧОГО СЛУХАТИ

Залишити коментар

*Ваш e-mail не буде публікуватися на сайті

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.