Procura

Звідки взялися у Німеччині ампельмани

Звідки взялися у Німеччині ампельмани

Звідки взялися у Німеччині ампельмани

    Німецькі світлофори стають туристичними визначними пам’ятками.

     Перший світлофор для пішоходів на території Німеччини, тобто не світлофорного чоловічка (Ampelmännchen), а чоловіка (Ampelmann), встановили в Берліні в 1937 році. Спочатку на ньому спалахували тільки чіткі вказівки «йти» і «стояти», і лише пізніше – графічні чоловічки.

     Транспортний психолог Карл Пеглау запропонував в 1961 році проект веселого східно-німецького «ампельменхена», на противагу західному «євромену». У 1969 році його зображення вперше з’явилося на столичних світлофорах, потім він поширився по всій Німеччині.

     У бранденбурзькому Нойруппіні традиційних «ампельменхенів» на пішохідних світлофорах замінили на фігурки письменника Теодора Фонтані з тростиною, капелюхом і книгою під пахвою. Так місцеві жителі відзначили 200-річчя свого знаменитого земляка.

В Ерфурті на світлофорах розмістили силуети туриста з рюкзаком, чоловіка з парасолькою і першокласника з традиційним святковим кульком цукерок.

     А першою ластівкою світлофорного фемінізму стала «ампельмедхен» в Цвікау і Дрездені.

     У гессенському Фрідберг, де «король рок-н-ролу» півтора року проходив військову службу, на трьох світлофорах звичайних ампельманов замінили на червоних і зелених Елвісів Преслі.

     На світлофорах різних міст Німеччини можна побачити рудокопа в шоломі і з шахтарським ліхтарем, знамениту «піраміду» бременських музикантів (осла, собаку, кота і півня), «майнцельменхенов» – гномиків в окулярах.

    У деяких містах на час різдвяних свят встановлюють пішохідні сигнали з лосями, ангелами та іншими святковими символами. І це далеко не всі приклади.

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.