Procura

10 ПОРАД ОПІКУНЦІ: ЯК ПРОВЕСТИ ЦІКАВО ВІЛЬНИЙ ЧАС З ПІДОПІЧНИМ

10 ПОРАД ОПІКУНЦІ: ЯК ПРОВЕСТИ ЦІКАВО ВІЛЬНИЙ ЧАС З ПІДОПІЧНИМ

10 ПОРАД ОПІКУНЦІ: ЯК ПРОВЕСТИ ЦІКАВО ВІЛЬНИЙ ЧАС З ПІДОПІЧНИМ

Влаштування спільного дозвілля – одне із щоденних завдань опікунки. Адже Ви маєте не лише допомогти в побуті людині літнього віку, а й стати для неї компаньйонкою: цікаво  провести разом час, поговорити, посміятися, а інколи й поплакати, відкриваючи душу. НЕ НЕХТУЙТЕ ЦИМ ! Це зближує вас з підопічним, допомагає краще порозумітися один з одним.
У вас бракує ідей? Тоді сміливо використовуйте 10 перевірених порад.

1. Розмови

Розмови за чаєм або кавою чудово допомагають познайомитися та зблизитися з підопічним. Людина зможе розповісти більше про себе, про свою молодість. Уникайте конфіденційних тем. Запитайте про колишній досвід роботи підопічного. Можливо, ви дізнаєтеся, що він колись працював бухгалтером, водієм, клерком або адвокатом – і таким чином ви матимете нові ідеї для цікавого спілкування. До речі, ви поліпшите свою мову.

2. Читання книг, газет, журналів

Коли на вулиці йде дощ, можна зайнятися читанням книг. Чому б і ні? Знайдіть журнали з теми, яка колись цікавила підопічного. Вранці на сніданок прочитайте йому новини з регіону. Варто спробувати – це цікаво!

3. Перегляд фотоальбомів

Це повернення до минулого. Спогад про старі добрі часи дозволить вам повернути посмішку на обличчі підопічного. А позитивні емоції – це здоров’я. До речі, у вас буде можливість обмінятися враженнями. Ви знайдете загальні теми. Під час перегляду фотографій можна розповісти і про своїх дітей. А можливо, ви згадаєте неймовірні пригоди з поїздки на море чи в гори.

4. Ігри

Ігри – це завжди весело та цікаво для людей похилого віку. Тому можна пограти з підопічним в шахи, доміно, розгадати кросворди. Можна зайнятися комп’ютерними іграми з потрібним рівнем складності.

5. Прогулянки або гімнастика

Хто сказав, що турбуватися про підопічного потрібно тільки вдома? Якщо погода хороша і немає медичних протипоказань, варто проводити час на відкритому повітрі. Це можуть бути поїздки в парк, ліс або на озеро. Прогулянки розслабляють, насичують мозок киснем, дозволяють позбутися напруги повсякденного життя. Все, що вам потрібно – це відповідний одяг. Якщо підопічний не проти – на відкритому повітрі було б добре провести гімнастику.

6. Проводити час з родиною

Можна запланувати спільний обід з дітьми підопчного. Можливо, у нього буде день народження, – тоді заохочуйте вашого підопічного до спільної підготовки, дбайте про прикрасу будинку, випікайте торт, красиво одягайтеся. Можливі також спільні покупки.

7. Бібліотека

Бібліотека є приводом вийти з дому. Це місце, відкрите для всіх, незалежно від віку. Цікаво, як реагуватиме ваш підопічний, коли ви запропонуєте йому пошук улюбленої книжки між книжковими полицями.

8. Кулінарія

Знайдіть смачний рецепт і займіться його приготуванням. Можливо, це буде Maultaschen або квадратні пельмені, або Eintopf. При приготуванні страв ми розслабляємося і знижуємо стрес. Дозвольте підопічному почистити картоплю, розрізати ковбасу і таке інше. Нехай він відчує свою значимість в приготуванні їжі.

9. Ремесла

Наближається, скажімо, Великдень? Це прекрасна можливість зробити оригінальні подарунки. Фантазуйте з підопічним. Можна пофарбувати яйця або власноруч зробити великоднього зайця. Використовуйте кольоровий папір, стрічки, клей, ножиці.

10. Прослуховування музики

Добре почати день з декількох приємних музичних хвилин. Якщо вашому підопічному подобається класична музика, увімкніть Моцарта або Баха. Якщо він є шанувальником The Rolling StonesВі, тоді поставте їх диски або знайдіть найкращі хіти в Інтернеті. Поділіться своїми улюбленими піснями. Запропонуйте мелодію, яка заспокоїть душу підопічного.
Звичайно, це лише пропозиції. Ми радимо вам вибрати з цього списку те, що підходить саме для вашого підопічного і вас. Важливо проводити час разом приємно і корисно. Незважаючи на старість і численні обмеження підопічного, він також хоче насолодитися життям.

Нам дуже цікаво, як ви найчастіше проводите час зі своїм підопічним. У вас є поради, якими ви хочете поділитися з нами? Пишіть про це в коментарі!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

ЯК ВМОВИТИ ПІДОПІЧНОГО ЇСТИ

В ЧУЖІЙ КРАЇНІ Й БЕЗ РЕЧЕЙ

ЧИ МОЖНА БРАТИ ОПІКУНЦІ НА РОБОТУ СВОЮ ДИТИНУ

#cиделки #опекунка #работавГермании #работавЕвропе#доглядзапристарілими #уходзапрестарелыми #роботавНімеччині

Закрити меню

ХОЧЕТЕ ПРАЦЮВАТИ ОПІКУНКОЮ В НІМЕЧЧИНІ?
Залиште свій номер – і ми зв’яжемося з Вами.